Zespół Edukacyjny przy ul. Energetyków przyjmie 750 dzieci (WIZUALIZACJE)

9
4080
Szkoła przy ul. Energetyków w Zielonej Górze
Szkoła przy ul. Energetyków/ wizualizacja

Nowa szkoła przy ul. Energetyków ma zacząć działać już od września 2019 roku, a w maju ma rozpocząć się do niej rekrutacja. Dziś została podpisana umowa na budowę Zespołu Edukacyjnego nr 10. Koszt inwestycji to 27 mln zł, a zrealizuje ją firma Agrobex Sp. z o o.

Rekrutacja do Zespołu Szkół nr 10 już w 2019

Miasto działkę wykupiło od firmy Partnerbud za ok. 8 mln zł. Teraz firma Agrobex zaprojektuje i zmodernizuje obiekt tak, by był gotowy na przyjęcie nowych uczniów. – Planujemy docelowo ilość oddziałów na poziomie 24. Trzy oddziały na każdym poziomie. Zatem maksymalna liczba uczniów to 600. Planowana liczba oddziałów przedszkolnych dzieci od 3-6 lat to sześć. I w tym przypadku maksymalna liczba wychowanków wyniesie 150. Łączna maksymalna liczba dzieci to 750 – wyliczała dziś Wioleta Haręźlak, wiceprezydent miasta. Szkoła ma być dostosowana dla osób niepełnosprawnych. W 2019 roku mają być uruchomione klasy 0, I, IV, VII (a inne poziomy jeśli będą zainteresowani uczniowie) a także 6 oddziałów przedszkolnych (czyli całe przedszkole). Wraz z budową szkoły powstanie także stołówka, place zabaw. A w 2020 roku ma zostać wybudowany kompleks sportowy. – Powstanie także strefa chilloutu, przyjazna uczniom zwłaszcza klas IV-VIII, gdzie będą mogły spędzać czas przed lekcjami, po lekcjach czy w trakcie przerw. To będzie taka strefa, która pozwoli im się zrelaksować, pobyć ze sobą po lekcjach – wyjaśnia Haręźlak.

Nowa szkoła przy ul. Energetyków w Zielonej Górze

Budynek szkoły będzie w takim kształcie jak jest obecnie, ale zmieni się od środka. – Zmienią się na pewno pomieszczenia w środku, czyli te dedykowane uczniom i pracownikom. Zmieni się to, co jest wokół szkoły – wyjaśnia Haręźlak. Prac z pewnością jest dużo, bo budynek wymaga gruntownego remontu. – Nasze zadanie to zaprojektowanie tego obiektu i jego wybudowanie. Czasu jest niewiele, ale jest go na tyle dużo, że podołamy tego zadaniu – mówił Krzysztof Kruszona, prezes firmy Agrobex sp. z o.o.

Inwestycja ma odciążyć Zespół Edukacyjny znajdujący się przy ul. Spawaczy. – Chcielibyśmy, żeby ten obwód objął ul. Obywatelską i Czarkowo – przekonywała Haręźlak. Budowa nowej szkoły w tej części miasta jest konieczna z uwagi na przeciążoną SP 11. – Okoliczne osiedla wciąż się rozrastają. A dzieci z tych osiedli chodzą właśnie do SP 11. Teraz w jest szkole zajęcia odbywają się na dwie zmiany – mówił dziś Filip Gryko, radny Zielona Razem. Lokalizacja szkoły będzie dogodna dla mieszkańców Czarkowa, którzy prawdopodobnie wjazd do placówki będą mieli także z ul. Batorego. – Wcześniej pojawiły się dwie propozycje ze strony miasta (ul. Ludowa, Źródlana) jednak w obu przypadkach pojawiły się przeszkody, co spowodowało frustracje mieszkańców. Jednak wszystko dobrze się skończyło. Znaleźliśmy super lokalizację, bardzo dobrze skomunikowaną, która dającą szansę także na dodatkową rozbudowę. Należy również przypomnieć, że w budżecie miasta na utrzymanie i rozbudowę szkoły zabezpieczone jest około 40 mln złotych – komentuje Gryko

Poniżej znajdziecie wizualizacje tego, jak szkoła będzie wyglądać po remoncie.

PODZIEL SIĘ

9 KOMENTARZE

 1. Wszystko fajnie tylko lokalizacja beznadziejna (patrz dojście dzieci do szkoły przez bardzo ruchliwą ul. Batorego.)

 2. “Inwestycja ma odciążyć Zespół Edukacyjny znajdujący się przy ul. Spawaczy. – Chcielibyśmy, żeby ten obwód objął ul. Obywatelską i Czarkowo – przekonywała Haręźlak.”

  A co z dziećmi z ulicy Batorego-Ogrodnictwo (obecnie tzw. Batorego’ Na Olimpie’)???
  W zeszłym roku, po zmianie obwodów, osiedle to (raptem 8 bloków, dzieci malutko) zabrano z obwodu SP 11, w cielono do SP 26 w Przylepie.

 3. Lub alternatywnie niewiele mniej ruchliwą ul. Energetyków.
  Trochę przeraża fakt, że to będzie kolejny moloch jak ten na Zastalowskim, 750 dzieci i to od 3 latków (przedszkole) do 14/15-latków 8 klasa SP w jednym miejscu.
  Poza tym fakt, na wizualizacjach wszystko fajnie i pięknie, a jak będzie w rzeczywistości przekonamy się za nieco ponad rok.

 4. A gdzie jest lepsza lokalizacja? Na źródlanej było źle bo dolina bo skarp bo coś tam jeszcze. Na ludowej też było źle bo dziadki nie miałyby gdzie siedzieć i dzieci by im hałasowały.
  Wystarczy zatrudnić człowieka który będzie przeprowadzał dzieci przez ulicę tak jak to jest to powszechne w wielu miejscach w Polsce.
  No ale zawsze znajdą się gnomy którym coś będzie przeszkadzać…

 5. Witam serdecznie
  Czy nabór na obsługę do szkoły , która ma być otwarta na wrzesień 2019 jest już otwarty? Jeśli można prosić o e-mail albo jakiekolwiek kontakt do kogoś w sprawie pracy? Byłabym bardzo wdzięczna
  Do usłyszenia

 6. Proszę o wskazanie miejsca gdzie można składać cv bądź adres e mail w sprawie pracy.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here