Żeby wybudować stację ładowania elektryków niszczą nowe parkingi i tną drzewa? (ZDJĘCIA)

7
1478
fot. Czytelnik, pan Patryk

W ciągu ostatnich dni dostaliśmy informację od mieszkańców miasta, że budowa nowej stacji ładowania pojazdów przy ul. Zawadzkiego Zośki w znaczny sposób wpływa na miejski krajobraz. Problemy są dwa: zabudowywanie nowo powstałych miejsc parkingowych i wycinka drzew.Budują parkingi, burzą i stawiają stacje ładowania autobusów

Przy ul. Zawadzkiego Zośki miasto w ramach projektu Parkingi 1000 plus zaplanowało budowę kilkudziesięciu parkingów (Zobacz: lokalizacje parkingów w ramach programu Parkingi 1000 plus). Teraz przy okazji budowy stacji ładowania autobusów elektrycznych część starych parkingów została zagospodarowana na stację. – Jaki jest sens robienia nowych miejsc i zabieranie starych? – dopytuje mieszkaniec, pan Patryk. Pani Ewa także zwróciła na ten temat uwagę.  – I już rozbierają parking, który był przed chwilą zbudowany – pisze do nas. Podkreśla, że po drugiej stronie zostały wycięte także drzewa.Co z drzewami przy ul. Zawadzkiego Zośki?

fot. Czytelnik, pani Ewa

W sprawie niszczenia nowo wybudowanych miejsc parkingowych skontaktowaliśmy się z radnym Pawłem Wysokim, który był zaangażowany w realizację miejskiego programu i jest radnym z tego okręgu. – Rzeczywiście była taka sytuacja – przyznaje. Ale podkreśla, że była to po części decyzja samych mieszkańców. – Miasto poprosiło spółdzielnię, by udostępniła teren po drugiej stronie w skarpie. Spółdzielnia z kolei próbowała przekonać do tego pomysłu mieszkańców, ale ci się nie zgodzili. Szukane były alternatywne miejsca, ale jedyną możliwością była budowa stacji ładowania właśnie tutaj. Pod stację zaadaptowano dwa nowe miejsca parkingowe – wyjaśnia radny  P. Wysocki.Co z wycinką drzew?

W sprawie wycinki drzew skontaktowaliśmy się z MZK w Zielonej Górze. Jak się okazuje, budowa stacji nie mogła być zlokalizowana w innym miejscu stąd też decyzja o wycince drzew. – Wycinka drzew związana jest z budową stacji ładowania autobusów elektrycznych.
Niestety nie było innego należącego do Miasta terenu, na którym można by zlokalizować te obiekty – poinformowała nas Barbara Langner, dyrektor MZK w Zielonej Górze.

Społecznicy: eko miasto z eko autobusami w miejsce drzew

Sprawę skomentował także Ruch Miejski na swoim fanpage. – Apelowaliśmy listownie, ale też rozmawialiśmy z dyrektor MZK, panią B. Langner lecz prace są już zaawansowane, a w nich jak widać zapomniano zwrócić uwagę na to, jak te stacje zmienią otoczenie i pozbawią zieleni ludzi mieszkających wokół. Stacja generuje przez całą noc mocne światło. Brakuje słów żeby wyrazić absurd tej sytuacji…… eko miasto z eko autobusami w miejsce drzew…. – komentują społecznicy. Zobaczcie galerię zdjęć poniżej! 

PODZIEL SIĘ

7 KOMENTARZE

  1. Elektryki są luksusowe dla pasażerów tylko w teorii. KIEROWCY NIE WŁĄCZAJĄ W NICH KLIMATYZACJI A OKNA SĄ POZAMYKANE – ludzie duszą się w smrodzie i zaduchu. Najważniejsze, że kierowcy mogą sobie w kanciapie okno otworzyć, nie? Od środka autobusy lepią się z brudu. Okna od środka nie są czyszczone, lamperie też nie, podłogi NIGDY nie widziały żadnych środków myjących, w ogóle podłogi od zimy do zimy nie są myte, tylko omiatane. Tylko po zimie podłogi są przemywane wodą, bez chemii. W tym samym autobusie czarne plamy po rozdeptanym żarciu widać po kilka dni z rzędu… WIDAĆ, ŻE NIKT Z DYREKCJI I KIEROWNICTWA MZK NIGDY NIE JEŻDŻĄ AUTOBUSAMI MIEJSKIMI, skoro ludzie, którzy utrzymują MZK są traktowani gorzej, niż bydło rzeźne…

  2. Nie rozumiem skąd w ludziach ta chęć niszczenia lub wycinania wszystkiego w pień… Żeby przeciwdziałać globalnemu ociepleniu, powinniśmy dosadzać nowe drzewa, a starych nie ruszać!
    Beton nie da nam ochłody w te okropne upały tylko zieleń, ogrody i drzewa… kiedy ludzie w końcu zaczną z szacunkiem traktować otaczającą nas zieleń i przestaną ją niszczyć i zaśmiecać…
    Uważam, że tak naprawdę nikomu nie chciało się poszukać alternatywy dla ulokowania stacji tylko poszli po najmniejszej linii oporu… najlepiej wyciąć… bez zastanowienia, jakie to ma skutki dla środowiska i ludzi…
    Teraz w miejsce wyciętych drzew powinno zostać dosadzonych 2 razy więcej nowych!!!!

  3. @Aga doczytaj ile młodych drzew trzeba zasadzić żeby zrównoważyć powierzchnię listowia jednego starego drzewa

  4. Do pseudo ekologów czemu nikt nie wspomni że elektryk nie emituje spalin macie większe za potrzebowanie na diesel-a awantura o pare drzew jest potrzeba trzeba wyciąć posadzić zawsze można nowe w to miejsce nawet dwa razy tyle Autobus ECO Bez Spalin BEZCENNY !!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here