Zdewastował wagon. Straty oszacowano na 40 tys. zł!

0
267
fot. Lubuska Policja

40 tysięcy złotych strat to efekt działania 34-latka, który zdewastował jeden z wagonów, w pociągu, w którym podróżował. – Mężczyzna został błyskawicznie obezwładniony i zatrzymany przez świebodzińskich policjantów, w momencie w którym pociąg zatrzymał się w miejscowości Mostki w powiecie świebodzińskim. Jak się okazało w trakcie czynności był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności – informuje Marcin Ruciński z KPP w Świebodzinie.

Zdewastował jeden z wagonów

fot. Lubuska Policja

Efektem szału, w który wpadł 34-letni mężczyzna są straty na kwotę około 40 tysięcy złotych. – Zdewastował on jeden z wagonów w pociągu w którym podróżował. Powybijał szyby, pociął siedzenia oraz uszkodził urządzenia wewnątrz wagonu. W środę, 23 listopada, personel wezwał na pomoc policje i zatrzymał się w miejscowości Mostki w powiecie świebodzińskim. Policjanci błyskawicznie obezwładnili i zatrzymali mężczyznę, który nie odpowiadał na żadne pytania – tłumaczy Ruciński.

Był poszukiwany do odbycia kary wolności

Wkrótce jednak policyjne czynności ujawniły przyczynę. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze pół roku. – Za zniszczenia oraz swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie. Niestety, niejednokrotnie mienie publiczne lub przewoźników traktowane jest jak „niczyje”. Wiele osób nie tylko nie potrafi uszanować i pozostawić w czystości po sobie miejsc czy przedziałów ale również w różnym stopniu zabrudza, uszkadza czy sprawia, że przestaje być zdatne do użytku. Oprócz obowiązku naprawienia szkody poniesione zostaną również kary – tłumaczy Ruciński.

Źródło: KPP Świebodzin

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here