Zatrzymany poszukiwany z dożywotnim zakazem

0
388
Fot. Lubuska Policja

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 27-letniego zielonogórzanina, który był poszukiwany do odbycia kary pięciu miesięcy pozbawienia wolności.

Pomimo zagrożenia wysoką karą aż do pięciu lat pozbawienia wolności, zielonogórscy policjanci ciągle zatrzymują osoby, które wsiadają za kierownicę pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

 

W czwartek (29 września) policjanci z zielonogórskiej drogówki pełniący służbę w Zawadzie zauważyli młodego mężczyznę kierującego mitsubishi – od razu go poznali. – Był to mężczyzna o którym wiedzieli, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi doskonale zapamiętali jego twarz, ponieważ już raz mieli z nim do czynienia. W połowie sierpnia chcieli zatrzymać do kontroli tego samego mężczyznę, który kierował wtedy peugeotem. Nie dość, że nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, dawane przez policjantów, to jeszcze zaczął uciekać przez miasto popełniając liczne wykroczenia i łamiąc wiele przepisów ruchu drogowego. Po kilkukilometrowym pościgu został wtedy zatrzymany przez policjantów. Dodatkowo okazało się, że kierował wtedy po alkoholu – informuje Małgorzata Stanisławska.

 

Tym razem 27-latek podczas próby zatrzymania nie próbował uciekać. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że kierujący ma już 3 zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów. Dwa orzeczone przez sąd w Żarach jeden, dożywotni, orzeczony przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał zarzuty naruszenia sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here