Zatrzymano dwie kobiety w związku z wybuchem gazu. Mieszkały w szałasie w lesie

1
5540
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które były poszukiwane w związku z wybuchem gazu w mieszkaniu przy ul. Wyszyńskiego 25. Jest ono rezultatem dużego zaangażowania policjantów. Zatrzymanie da śledczym możliwość przeprowadzenia czynności procesowych, które mają za zadanie wyjaśnić szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Wybuch w mieszkaniu i poszukiwaniaOd środy (3 lipca) wieczorem trwały intensywne czynności zielonogórskich policjantów w związku z wybuchem gazu w mieszkaniu przy ul. Wyszyńskiego 25. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia, a po zakończeniu działań przez strażaków, prowadzili oględziny. Równocześnie kryminalni prowadzili pierwsze ustalenia w sprawie. Już chwilę po zdarzeniu policjanci wiedzieli, że do wyjaśnienia sprawy należy poszukiwać dwóch kobiet. To lokatorki mieszkania, w którym prawdopodobnie doszło do wybuchu.

Wiele osób zaangażowanych w poszukiwania

W czynności zaangażowano policjantów wszystkich pionów. Ustalony rysopis i wizerunek został przekazany służbom. Swoje zadania realizowała także specjalna grupa poszukiwawcza z zielonogórskiej komendy oraz Grupa Poszukiwawcza OSP Jarogniewice. Po szczegółowej analizie funkcjonariusze ustalili, że kobiety mogą ukrywać się w lesie w okolicy dzielnicy Jędrzychów. Doświadczeni policjanci wraz ze strażakami rozpoczęli intensywne poszukiwania, trwające kilka godzin. Praca funkcjonariuszy szybko przyniosła skutek.

Czytaj dalej za reklamą —>


Kobieta w wieku 77 lat i jej 53-letnia córka zostały zatrzymane kilka kilometrów od miejsca zdarzenia. Młodsza z nich próbowała jeszcze uciekać. Kobiety zostały zatrzymane przy prowizorycznym szałasie. Dzięki skutecznej pracy zielonogórskiej policji śledczy przeprowadzą z nimi jeszcze dzisiaj czynności procesowe. W stosunku do kobiet zostanie skierowany wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Premier gabinetu cieni powinien osobiście aresztować scigane. W białej koszuli w świetle kamer ,zakrzyknąć : “Jesteście otoczone”.Schetyna,albo Biedroń,wszystko jedno.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here