Policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo 63-latka

0
497

Ujawnione ciało 63-latka wskazywało na zabójstwo. Każda kolejna minuta przybliżała śledczych do ustalenia tożsamości podejrzanego. Ostatecznie został zatrzymany na terenie miasta. Prokurator postawił mu zarzut zabójstwa w związku z rozbojem, za co grozi nie mniej niż 12 lat więzienia, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. W tej sprawie śledczy nadal pracują nad szczegółami zdarzenia.

Kostrzyńskie służby w poniedziałek (25 kwietnia) siłowo otwierały drzwi do mieszkania po tym, jak sąsiedzi nie mogli skontaktować się z właścicielem. Po wejściu do środka 63-letni mężczyzna nie dawał oznak życia. Okoliczności wskazywały, że do śmierci mężczyzny mógł się ktoś przyczynić. W sprawę i ustalenia zaangażowali się policjanci wszystkich pionów. Na miejscu funkcjonariusze wspólnie z prokuratorem zabezpieczali ślady, które mogłyby pomóc w odtworzeniu zdarzenia. Służby kryminalne dotarły do zapisów z monitoringu, który zarejestrował sylwetkę osoby wytypowanej. Policjanci pracowali nad ustaleniem jego wizerunku i tożsamości. Kolejne godziny to intensywne poszukiwanie informacji przez służby kryminalne i dzielnicowych, czego rezultatem było ustalenie podejrzanego. 38-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie miasta.

Śledczy ustalili, że pojawił się w niedzielę wieczorem w mieszkaniu 63-latka. Kiedy z niego wychodził, miał ze sobą dodatkowy bagaż. Policjanci pracowali nad ustaleniem tożsamości i byli w tym skuteczni. Mężczyzna został zatrzymani w zupełnie innej odzieży. Dzięki ustaleniom policjantów udało się zabezpieczyć w jednym z koszy na śmieci odzież z dnia zabójstwa. Okazało się, że mężczyzna wyniósł z domu 63-latka różne przedmioty, między innymi biżuterię i alkohol, które zostały odzyskane.

Mężczyzna został przesłuchany, a prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa w związku z rozbojem. Sąd tymczasowo aresztował 38-latka. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, karze 25 lat wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. Nad szczegółami w tej sprawie nadal będą intensywnie pracować kostrzyńscy policjanci wraz z prokuraturą w Słubicach. Wideo znajdziecie na stronie policji: https://gorzow-wielkopolski.policja.gov.pl/go1/serwis-informacyjny/aktualnosci/41408,Ustalenia-sledczych-doprowadzily-do-zatrzymania-podejrzanego-o-zabojstwo.html

Źródło: Lubuska Policja, podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here