Zapłacił fałszywym banknotem za taksówkę. Złapała go policja

0
305
fot. KMP Zielona Góra

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych policjanci z wydziału kryminalnego zielonogórskiej komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę, który kilka dni wcześniej zapłacił fałszywym banknotem Euro. – Przy zatrzymanym znaleziono jeszcze 70 podobnych banknotów. Do sprawy zatrzymany został także inny mężczyzna. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani – informuje zielonogórskiej policji.

Kierowca taksówki zgłosił się na policję

Do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zgłosił się mężczyzna pracujący jako kierowca taksówki, który poinformował, że dzień wcześniej nieznany mu pasażer zapłacił za kurs fałszywym banknotem o nominale 50 Euro. – Niczego nie podejrzewający taksówkarz wydał mu resztę jeszcze zanim zorientował się, że banknot to falsyfikat. Do działań natychmiast przystąpili zielonogórscy kryminalni, którzy w ciągu zaledwie kilku dni ustalili i zatrzymali mężczyznę, którzy posłużył się fałszywym banknotem – informuje policja.

Był poszukiwany przez sąd

Okazał się nim 47-letni mieszkaniec Zielonej Góry, który dodatkowo okazał się być osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, celem zatrzymania i osadzenia areszcie do odbycia kary pozbawienia wolności. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli jeszcze 70 podobnych banknotów noszących cechy falsyfikatu. Wszystkie banknoty zostały zabezpieczone i przesłane do badań biegłemu.

Kolejna osoba zatrzymana

W toku prowadzonych czynności w tej sprawie, policjanci ustalili  tożsamość kolejnej osoby zamieszanej w przestępczy proceder. Mężczyzna ten, 59-letni mieszkaniec Czerwieńska, został zatrzymany w kilka godzin później. Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie zarzutów zatrzymanym i skierowanie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z przechowywaniem, ukrywaniem i puszczaniem w obieg fałszywych pieniędzy, a 47-latek także zarzut oszustwa. Za te przestępstwa według kodeksu karnego grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił do sądu z wnioskami o tymczasowe aresztowanie obydwu mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosków i aresztował 47-latka na 3 miesiące, natomiast w stosunku do 59-latka zastosował dwumiesięczny areszt.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here