Zamienniki LEGO – klocki alternatywnych producentów

0
835
Zamienniki LEGO
Zamienniki LEGO - lista najlepszych alternatyw oraz konkurentów

Wielu z Was na pewno zastanawia się, czy są jakieś zamienniki LEGO. LEGO to jeden z najbardziej popularnych prezentów na wszelkie okazje, a ceny LEGO nie spadają – wręcz przeciwnie: wciąż rosną. Ale nie trzeba długo szukać, żeby stwierdzić, że lista zamienników LEGO jest długa i zawiera dość ciekawe opcje, mniej obciążając portfele.

Zamienniki LEGO i dlaczego warto je wypróbować

Zastanawialiście się już kiedyś czy istnieje coś takiego jak zamienniki LEGO? Nie ma się czemu dziwić: zestawy LEGO to świetny prezent dla osób w każdej kategorii wiekowej, potrafią jednak mocno obciążyć portfel. Zarówno dzieci jak i dorośli fascynują się klockami LEGO, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że tzw. „klocki zaciskowe” od wielu lat są legalnie produkowane i nie zawsze mają znaczek LEGO. Warto sobie uświadomić, że kupując LEGO płacisz za markę i związany z nią marketing. Jak nie przepłacać?

Alternatywy LEGO: czyli jak kupić dobre klocki u konkurencji

Zamienniki LEGO są dosyć łatwo dostępne i pomimo, że LEGO zdominowało rynek klocków ich siła nabiera na znaczeniu. Konkurencja LEGO nie śpi i prezentuje nowe zestawy z klocków w pełni kompatybilnych z LEGO w każdej kategorii: technic, architektura, statki, kolej, western, dinozaury czy Star Trek – lista zamienników wydaje się nie mieć końca.

Zamienniki LEGO
Zamienniki LEGO – lista najlepszych alternatyw oraz konkurentów

Zamienniki LEGO to zarówno firmy z obszaru Unii Europejskiej jak i producenci z Azji. Chińskie zestawy od wielu lat zyskują sympatię i spełniają wszelkie normy EU. W tym momencie warto wspomnieć, że zarówno klocki LEGO są w dużej części produkowane w Chinach. Ale jakie firmy sięgają standardów LEGO i czy są to prawdziwe alternatywy?

Konkurencja LEGO rośnie a sama nazwa „LEGO” to tylko marka. Klocki konkurencji są identyczne i mogą być ze sobą łączone bez żadnych problemów. Kto konkretnie konkuruje z LEGO i jakie zamienniki są najlepsze dowiecie się w artykule Zamienniki LEGO – najlepsze alternatywy i konkurencja dla klocków LEGO.

Zamienniki LEGO: Buduj kreatywnie i bez ograniczeń

W odróżnieniu do LEGO, jako lidera rynku, firmy produkujące zamienniki klocków LEGO zagłębiają się w specyficzne nisze, których LEGO nie porusza. Zestawy średniowieczne, miniatury miast, kolej, odzwierciedlenie oryginału w najwyższym stopniu – producenci zamienników wypełniają sprawnie luki, które nie są obsługiwane przez LEGO.

LEGO Star Trek
Oficjalne zestawy Star Trek z klocków w pełni kompatybilnych z LEGO

Różnorodność zamienników LEGO jest wielka a grupa docelowa to często dorośli fani klocków. W repertuarze znajdziecie tzw. MOC (My Own Creation) jak i licencjonowane produkty. Ciekawym tematem jest Star Trek z LEGO, który obecnie jest oficjalnie prezentowany przez niemieckiego konkurenta LEGO – firmę BlueBrixx.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here