3.9 C
Zielona Góra, Polska
sobota, 8 maja, 2021
Strona główna Wydarzenia Kulturalne Zamiast korowodu walka na “bąbelki”

Zamiast korowodu walka na “bąbelki”

1
797

Pandemia nie pokrzyżowała wionobraniowych panów. I choć w okrojonej formie, to jednak będziemy mogli bawić się podczas kultowej już imprezy w Zielonej Górze. Włodarze zapewniają, że atrakcji nie zabraknie…

 

Od 5 do 13 września miastem rządzić będzie tradycyjnie Bachus i jego piękne Bachantki. Tym razem jednak będą oni także wraz ze swoją świtą jeździć do innych sołectw i zabawiać ich mieszkańców. Tegoroczne winobranie będzie wyjątkowe i nastawione głownie na winiarskie tradycje regionu. Jak co roku nie zabraknie wioski winiarskiej przy ratuszu. Ty razem zaprezentuje się 30 winnic, w których poznamy tradycyjne smaki regionu. Liczba stoisk przy których będzie można kupić winobranoiwe pamiątki bądź zjeść coś pysznego będzie okrojona z ponad 400 (jak w ubiegłych latach) do 134, czyli o ponad 30 proc. Nie będzie też stoisk mobilnych oraz jednorazowych.

 

Tradycyjnie już będzie otwarta Piwniczka Winiarska na Winnym Wzgórzu, a fani mocniejszych doznań będą mogli odwiedzić lunaparki przy Placu Bohaterów Westerplatte oraz przy Centrum Biznesu. Podobnie jak w ubiegłych latach do regionalnych winnic będą kursowały winobusy. To jednak nie koniec atrakcji. Nowością jest pojedynek na bąbelki między Polską a Niemcami, podczas którego będziemy wybierać najlepsze wino musujące. Może w przeciwieństwie do piłki nożnej choć w tej dziedzinie uda nam się wygrać z zachodnim sąsiadem.

 

Mimo pandemicznej atmosfery nie zabraknie także dobrej muzyki. Tym razem Zielona Góra stawia na lokalne kapele. Na scenie zobaczymy m.in. zespół Raz, Dwa, Trzy, Melę Koteluk, LUCK`a oraz Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Oczywiście wszystkie imprezy będą odbywać się w reżimie sanitarnym. Degustacja win w wiosce winiarskiej odbędzie się na takich samych zasadach jak w ogródkach gastronomicznych, czyli maseczkę zdejmujemy na czas konsumpcji, trzymamy zalecany dystans, a stoisko będzie dezynfekowane po każdym kliencie. Część artystyczna będzie odbywała się przy Placu Teatralnym. Więcej informacji już wkrótce. Śledźcie nas uważnie.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Średnio , co 7 minut interwencja policji. Teraz będzie co 10 minut. Niechby przenieśc imprezę do sąsiedniego miasta,niech się Gorzów pomęczy
    Ani słowa,co w teatrze

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here