Zadbaj o swój zegarek kwarcowy. Prezentujemy metody na długowieczność czasomierzy

0
43
fot. materiały prasowe

Ceny współczesnych prestiżowych zegarków kwarcowych zdecydowanie nie należą do najniższych. Czasomierze stały się najbardziej pożądanym akcesorium stylizacyjnym wśród mężczyzn, a po takie dodatki sięgają również modnie ubierające się kobiety. Nic dziwnego, że wiodący producenci od lat biorą udział w wyścigu o względy potencjalnych Klientów. Zwiększona funkcjonalność, zapierający dech w piersiach design oraz wytrzymałość są czynnikami, na które warto zwrócić uwagę w trakcie zakupu wymarzonego zegarka. Kwestia żywotności naręcznych akcesoriów nie będzie już jednak uzależniona od samego producenta. Aby Twój czasomierz przetrwał trudną próbę czasu, musisz o niego odpowiednio zadbać. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy masę praktycznych wskazówek. Zobacz jak czyścić oraz jak serwisować współczesne zegarki kwarcowe. Zapraszamy do lektury!

Eksploatacja zegarka kwarcowego należy do najwygodniejszych rozwiązań

Na samym początku poradnika należy podkreślić fakt, że nowoczesne zegarki kwarcowe męskie lub ich damskie odpowiedniki nie wymagają od użytkownika regularnego noszenia oraz serwisowania mechanizmu. Zastosowanie technologii kwarcowej gwarantuje iście szwajcarską precyzję w odmierzaniu upływającego czasu i żywotność akumulatora, która może sięgać nawet do kilku lat. Co zrobić w momencie rozładowania baterii? Wystarczy samodzielna wymiana, jednak jeśli nie czujesz się na siłach, pomoc uzyskasz w każdym serwisie zegarmistrzowskim. Warto odwiedzić autoryzowany punkt. Wówczas masz stuprocentową pewność zachowania gwarancji producenta oraz obsługi stojącej na możliwie wysokim poziomie!

Uszkodzenia mechaniczne zmorą zegarków kwarcowych. Unikaj ich niczym ognia

W sklepie internetowym WestWatches znajdziesz wyłącznie pierwszorzędnej klasy rozwiązania od renomowanych producentów. Wysoka jakość materiałów użytych do produkcji nie zawsze będzie jednoznaczna z olbrzymim poziomem wytrzymałości czasomierza. Planujesz przedłużyć żywotność swojego zegarka? Jeżeli wybrałeś prestiżowy zegarek klasyczny, nie narażaj go na uszkodzenia. Do nieco bardziej ekstremalnego użytkowania idealnie nadaje się czasomierz sportowy. Nosząc zegarek zgodnie z zaleceniami od producenta minimalizujesz ryzyko powstania drogich w naprawie usterek.

Zegarki kwarcowe męskie a ich czyszczenie. Proste środki zawsze będą najskuteczniejsze!

Ostatnim punktem poradnika przedłużającego żywotność zegarków kwarcowych jest czyszczenie posiadanych przez Ciebie akcesoriów stylizacyjnych. Niezależnie od rodzaju wybranego dodatku, za wszelką cenę unikaj kontaktu z silnymi środkami chemicznymi. Specjaliści polecają stosowanie jedynie zwilżonej szmatki z mikrofibry. Doskonale sprawdza się ona w przypadku metalowych oraz stalowych kopert i bransolet. Woda poradzi sobie również z zabrudzeniem na skórzanym pasku!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here