Zabrzmią utwory na puzon, waltornię i trąbkę. Niezwykły koncert w ramach IV CORNO – Brass Music Festival

0
151

W czwartek, 15 października, startuje IV CORNO – Brass Music Festival. W ramach festiwalu odbędą się trzy niezwykłe koncerty. To unikatowy i jedyny tego typu Festiwal w Polsce, obecnie największy zarówno w kraju, jak i w tej części Europy.

Festiwal otworzy koncert kameralny, podczas którego zabrzmią utwory na trąbkę, waltornię i puzon, z towarzyszeniem fortepianu, klawesynu i organów. Zagra kwartet waltorniowy Hornet Quartet, usłyszymy też uwerturę do opery Cyrulik Sewiliski, w wykonaniu orkiestry kameralnej Natalia Ensemble. G. Rossini – Uwertura do opery Cyrulik Sewilski J. S. Bach – Sechs Choralvorspiele na kwartet waltorniowy G. F. Händel – Koncert na puzon (opr. A. Lafosse) W. A. Mozart – Kwintet waltorniowy Es-dur KV 407 (opr. na waltornię, skrzypce i fortepian) J. Damase – 3 Prieres Sans Paroles na trąbkę i organy
JAN HARASIMOWICZ – trąbka / MACIEJ BARANOWSKI – waltornia / TOMASZ HAJDA – puzon / OLEGUER BELTRAN – skrzypce / WIOLETTA FLUDA-TKACZYK – fortepian, organy / NATALIA DOMAŃSKA – klawesyn / HORNET QUARTET – kwartet waltorniowy / NATALIA ENSEMBLE – orkiestra kameralna.

15.10 czwartek, g. 19:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Kazimierza Wielkiego 11

O festiwalu: CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne w dosko-nałym wykonaniu, kursy mistrzowskie indywidualne i grupowe dla przyszłych muzyków, zajęcia uczące zdrowej postawy w graniu na instrumencie, wykłady i wystawa instrumentów. To jedyny taki festiwal w Polsce. CORNO skupia wokół siebie międzynarodową kadrę wykładowców, światowej sławy muzyków oraz specjalistów w zakresie pielęgnowania zdrowia w zawodzie muzyka. Aktywizuje nie tylko lokalną społeczność, ale także rozbudza sympatię i promuje piękne miasto Zieloną Górę. Na koncerty renomowanych gwiazd przyjeżdżają melomani z całej Polski. Uczestnicy warsztatów przyjeżdżają do Zielonej Góry z całego świata. CORNO – Brass Music Festival dołączył do rangi międzynarodowych wydarzeń i z powodzeniem rywalizuje jakością, programem artystycznym oraz ofertą warsztatową dla uczniów i studentów z wiodącymi festiwalami tego typu w Europie. Pomysłodawcami i organizatorami festiwalu są zielonogórzanie – Łukasz Łacny i Maciej Baranowski. Czytaj więcej o festiwalu: Corno Brass Music Festival

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

Partnerami strategicznymi 4. Edycji CORNO – Brass Music Festival są Elektrociepłownia Zielona Góra oraz FAST Chemia Budowlana.
 
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli magazyn Presto, Gazeta Wyborcza, Zielona News, Radio Index 96 fm oraz Portal wzielonej.pl.
 
Partnerami wydarzenia są: Zielonogórski Ośrodek Kultury, STOART – Związek Artystów Wykonawców, Grupa GEZET, Stomvi, Sonore, Piotrowski Music, waltornia.pl.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here