Zaatakował nożem klienta w sklepie. Policja zatrzymała sprawcę (ZDJĘCIA, WIDEO)

0
677
fot. lubuska policja

Zielonogórscy policjanci z Komendy Miejskiej Policji zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który zaatakował nożem klienta w jednym ze sklepów na terenie powiatu zielonogórskiego. Aresztowany usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa.

Ocalił go telefon komórkowy

Do zdarzenia doszło w sobotę (20.01) wieczorem w jednym z podmiejskich sklepów. Zdenerwowana pracownica sklepu, zgłosiła policji atak nożownika na jednego z klientów. – Patrol Policji, który przyjechał na miejsce zastał 48-letniego mieszkańca, który powiedział, że został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę, który mieszka od pewnego czasu w tej miejscowości. Napastnik był agresywny, wymachiwał nożem i wykrzykiwał groźby pod adresem zaatakowanego. Napadnięty uchylał się przed ciosami, jednak jeden cios był skuteczny i silny – na szczęście ostrze noża zatrzymało się na telefonie komórkowym w kieszeni pokrzywdzonego – informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili rysopis sprawcy i miejsce, gdzie prawdopodobnie mieszka. Kiedy funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, zastali tam podejrzanego. Mężczyzna został osadzony w areszcie, a policjanci przesłuchali świadków i pokrzywdzonego.

Stanął w obronie kobiet

Z relacji świadków udało się ustalić przebieg zdarzeń. – Policjanci ustalili, że napastnik wcześniej zachowywał się wulgarnie i agresywnie wobec pracownic sklepu. Mężczyzna, którego zaatakował stanął w obronie tych kobiet i zwrócił mu grzecznie uwagę, że nie może się tak zachowywać i powinien przeprosić. 38-latek przeprosił sprzedawczynie, a potem po wyjściu ze sklepu zaatakował 48-latka wykrzykując pod jego adresem groźby – informuje M. Barska. 38-letni mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa, chociaż nie przyznaje się do zarzuconych mu czynów. Dzięki zebranemu przez policjantów materiałowi dowodowemu, mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. 38-latek jest już znany policji za przestępstwa rozboju, kradzieży, paserstwa i inne. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu od 8 do 25 lat pozbawienia wolności.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here