Ponad “setką” jeździli po mieście. Stracili prawo jazdy

2
407
fot. KMP Zielona Góra

Podczas wczorajszych działań policjanci zatrzymali kierujących, którzy za swój pośpiech w terenie zabudowanym zapłacą wysokie mandaty, otrzymali też punkty karne, a do tego stracili na 3 miesiące prawa jazdy.

Stracili prawa jazdy, bo jechali za szybko

Zielonogórscy policjanci sprawdzali z jaką prędkością poruszają się kierujący jadący ulicami miasta i powiatu. Policjanci szczególną uwagę zwracali na tzw. „piratów drogowych” łamiących przepisy kodeksu drogowego, dwóch zatrzymali na zielonogórskich ulicach.
– Podczas działań „Prędkość” dwaj kierujący stracili prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Jeden z nich, kierujący skodą  zatrzymany na ul. Zjednoczenia miał 101km/50, natomiast kierujący audi zatrzymany na ul. Łużyckiej w miejscu gdzie mógł poruszać się z prędkością 50km/h, jechał aż o 74 km za szybko. Obaj kierujący stracili prawa jazdy na 3 miesiące, jak również otrzymali po 10 punktów karnych i mandaty po 500 zł – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Przestrzegajmy przepisów drogowych

Zadaniem policjantów podczas działań było przede wszystkim ujawnianie i kontrolowanie kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość,  sprawdzanie wymaganych dokumentów i stanu technicznego pojazdów, kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących i przestrzegania obowiązku używania pasów bezpieczeństwa, a także włączania świateł mijania – wyjaśnia Stanisławska.
Poprzez kolejne działania policjanci chcą zmobilizować kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego nie tylko podczas zorganizowanych akcji ale przede wszystkim na co dzień, a także uświadomić wszystkim kierującym, że nie stosując się do przepisów Kodeksu Drogowego zagrażają nie tylko sobie ale też innym uczestnikom ruchu drogowego czy też narażają swoich najbliższych.
– Pamiętajmy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Od początku roku zielonogórscy policjanci zatrzymali już 29 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h – przestrzega Stanisławska.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. To już szaleńcza jazda jak na teren zabudowany, ale czy faktycznie przez te 3 miesiace nie beda jezdzic? Prawko z clubcardu rozwiazuje sprawe..

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here