Z os. Pomorskiego rowerem pojedziemy na CRS albo do Starego Kisielina (ZDJĘCIE)

2
1203
fot. ZielonaNews.pl

Przy łączniku os. Pomorskiego z drogą ekspresowej S3 jest już gotowa ścieżka rowerowa. Łączy CRS ze Starym Kisielinem. Dzięki tej drodze mieszkańcy os. Pomorskiego w łatwy sposób przedostaną się do CRS (na Trasę Północną) lub w stronę Starego Kisielina (i z powrotem).
Z os. Pomorskiego rowerem pojedziemy na CRS albo do Starego Kisielina
Wyznaczona trasa rowerowa Zielona Góra CRS – Stary Kisielin będzie ma długość 5,3 km. Jest kontynuacją istniejącej ścieżki przy CRS i biegnie wzdłuż ul. Sulechowskiej (wcześniej był tu chodnik a jego nawierzchnia została wymieniona na po istniejącym chodniku na bitumiczną), a następnie wzdłuż łącznika z Trasą Północną do istniejącej ścieżki tworząc pętlę.  Główny kierunek biegnie, jako szlak rowerowy przez tereny lasów komunalnych (odcinek długości 185m), oraz Nadleśnictwa Przytok (odcinek długości 3021m), i dalej pod drogą ekspresową S3 aż do łącznika ul. Kętrzyńskiej z trasą S3.

Inwestycję zrealizował Ryszard Kwapiszewski Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg. Wartość zamówienia to prawie 4 mln zł netto.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Odcinki asfaltowe są ok, ale od łącznika z S3 do CRS nie zrobiono praktycznie nic!!! Postawiono tylko kilka słupów ze znakami ścieżki rowerowej. Wygląda na to że znów UM zapłacił za niewykonane roboty.

  2. Pierwsze primo – nie ma drogi rowerowej od Kisielina do CRSu, bo w lesie są odcinki z korzeniami i piachem. Tylko bardzo krótkie podcinki utwardzono jako tako.
    Drugie primo – projekt jest zupełnie skopany, bo zjeżdżając z nowego wiaduktu można nadziać się na barierki – zakręt jest zbyt ostry po stronie północnej – po stronie południowej źle rozwiązano przejazdy rowerowe przez jezdnię. Ogólnie UM dał ciała nie projektując DDR od razu z Kętrzyńską oraz wykonując ją jako droga częściowo jednojezdniowa – do tego zbyt blisko płotu Brico-Marche. Całość oceniam bardzo negatywnie. Planowanie UM jest słabe. Właściwie planowania długofalowego brak.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here