Wzorowy korytarz życia na S3 w okolicach Zielonej Góry (WIDEO)

0
3358
fot. Lubuska Policja

– Czas, w jakim służby ratunkowe dotrą do poszkodowanych, może decydować o życiu lub śmierci. Stąd też tak istotnym jest, aby podczas zdarzeń umożliwić szybkie dotarcie do miejsca zdarzenia. Przykładem było zachowanie kierowców na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3. Utworzyli oni tak zwany „korytarz życia”, dzięki któremu służby ratownicze błyskawicznie dotarły do poszkodowanych – informuje Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 




Zdarzenie drogowe w okolicach Zielonej Góry i wzorowy korytarz życia

W czwartek (26 stycznia) w okolicach Zielonej Góry, na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3 doszło do zdarzenia drogowego, w trakcie którego jeden pojazd najechał na tył drugiego. – Na szczęście uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Niestety samo zdarzenie i uszkodzone w jego wyniku pojazdy spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu, czego efektem był kilkukilometrowy korek. Na miejsce wezwane zostały służby. Jak zawsze w tego rodzaju sytuacjach liczy się czas i jak najszybszy dojazd służb ratowniczych do poszkodowanych. Dlatego kierowcom, znajdującym się w tamtym czasie na drodze ekspresowej S3 należą się wielkie słowa uznania, bowiem wzorowo utworzyli oni tak zwany „korytarz życia”. Dzięki temu policjanci, strażacy i ratownicy medyczni mogli w tym czasie sprawnie i bez przeszkód pracować na miejscu zdarzenia, tak aby ruch na drodze został upłynniony jak najszybciej – tłumaczy Maludy.

To obowiązek




Policja przypomina, że obowiązek utworzenia korytarzy  życia dotyczy kierowców poruszających się drogami, o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. W sytuacji wymagającej utworzenia korytarza życia, kierujący pojazdami powinni umożliwić swobodny przejazd pojazdom służb ratowniczych poprzez odpowiednie usytuowanie. Zgodnie z przyjętą zasadą: kierujący pojazdami poruszający się lewym pasem powinni zjechać do jego lewej krawędzi, a pozostali do prawej. Pamiętaj – korytarzem życia poruszać mogą się wyłącznie pojazdy uprzywilejowane oraz pojazdy biorący udział w akcji ratowniczej.

Źródło: podinspektor Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Lubuska Policja

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here