Wzmożone kontrole policji w regionie

0
222
fot. ZielonaNews.pl

Jak zapowiada policja w piątek /3 marca/ lubuskich policjantów ruchu drogowego będzie dużo więcej na drogach regionu. To spowodowane jest działaniami „Prędkość”, które już rozpoczęły się na arteriach komunikacyjnych województwa lubuskiego.

 

– Nadmierna prędkość to wciąż najczęstsza przyczyna drogowych wypadków. Dlatego tak ważne jest, aby ją kontrolować. Zatem noga z gazu- zróbmy to dla własnego bezpieczeństwa – apeluje policja.

W minionym roku spośród 96500 ujawnionych przez lubuskich policjantów wykroczeń, aż 52450 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.  Lubuscy policjanci zarejestrowali od początku roku ponad 12 tysięcy przypadków związanych z przekroczeniem prędkości. 104 kierowców straciło uprawnienia do kierowania za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.

W piątek (3 marca), od wczesnych godzin rannych. Lubuska drogówka prowadzi działania „Prędkość”, podczas których mundurowi mają na celu wyeliminować piratów drogowych i zapewnić bezpieczeństwo wszystkich podróżnym. – O to przy aktualnie często zmieniających się warunkach pogodowych jest bardzo ciężko. Na drogach nie może być miejsca na nieodpowiedzialność o czym doskonale wiedzą policjanci. Kiedy zarejestrują samochód przekraczający prędkość, kierowca musi liczyć się z kontrolą drogową i surowymi konsekwencjami. Te najbardziej poważne to utrata prawa jazdy, wysoki mandat z wieloma punktami karnymi lub nawet obowiązek wytłumaczenia swojego zachowania przed sądem- informuje policja. . Działania „ Prędkość” prowadzone przez lubuskich stróżów prawa potrwają przez cały dzień. Będą oni obecni na wszystkich drogach naszego województwa bez względu na jej status. Mundurowi do walki z piratami drogowymi używają ręcznych mierników prędkości, a także wideorejestratorów zamontowanych w nieoznakowanych radiowozach.

Źródło: Podinspektor Marcin Maludy
Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here