Wypadki i kolizje. Uwaga na fatalne warunki na drodze

0
429
fot. www.lubuska.policja.gov.pl

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze od kilku dni warunki na drodze są bardzo zmienne. Na terenie Zielonej Góry doszło już do kilku wypadków.

Śliska nawierzchnia, mgły i nadmierna prędkość

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze. Od kilku dni dochodzi do wielu zdarzeń drogowych na skutek niedostosowania prędkości do obecnie panujących warunków na drodze. Miejscami na jezdni może być ślisko, natomiast wieczorami i nad ranem kierowcy mogą natrafić na utrudniającą widoczność mgłę. Przy takich warunkach o wypadki nie trudno. Wczoraj po godz. 15 na trasie do Ochli doszło do poważnego wypadku. – Kierująca oplem corsą młoda dziewczyna na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwny pas jezdni, następnie na pobocze gdzie uderzyła w przydrożne drzewa. Pasażerka samochodu została zabrana do szpitala. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że nie odniosła żadnych poważniejszych obrażeń i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Kierująca została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. i otrzymała także 6 punków karnych – informuje KMP Zielona Góra. To jednak nie wszystko. Dziś około godz. 7.00 na skrzyżowaniu ul. Westerplatte i Ułańskiej doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów. – Kierująca Volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej Suzuki i wyjeżdżając z drogi podporządkowanej spowodowała kolizję. W tym miejscu przez pewnie czas przejazd był utrudniony, ponieważ wyłączony został jeden pas ruchu. Sprawczyni została ukarana mandatem 400 zł., otrzymała 6 punktów karnych – dodaje Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze.

Zachowajcie ostrożność

Policja apeluje do kierowców o ostrożność na drodze i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych. Należy zachować bezwzględną ostrożność w okolicach przejść dla pieszych. Z kolei piesi proszeni są o noszenie elementów odblaskowych i uważne przechodzenie przez ulicę.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here