Reklama
Reklama
Reklama
wtorek, 16 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaKryminalnePięć młodych osób wjechało do stawu. Wszyscy zginęli

Pięć młodych osób wjechało do stawu. Wszyscy zginęli

Do tragicznego wypadku doszło dziś nad ranem na drodze między Ciborzem a Skępem. Autem jechała piątka młodych osób. Niestety, mimo reanimacji, nikogo nie udało się uratować.

Wypadek na drodze Cibórz-Skąpe

Policja i prokuratura ustalają okoliczności tragedii, do której doszło we wtorek nad ranem na odcinku drogi Cibórz-Skąpe w powiecie świebodzińskim. – W wyniku zdarzenia drogowego osobowe audi A-3 wypadło z drogi i zakończyło swą podróż w rozlewisku. Mimo usilnych starań medyków życia młodych osób w wieku od 17 do 19 lat nie udało się uratować – informuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Reanimacja trwała godzinę. Nikogo nie udało się uratować

Tuż przed godziną 6.00 służby zostały poinformowane o uszkodzeniu barier energochłonnych oraz widoku dachu pojazdu, który wystawał powyżej lustra wody miejscowego rozlewiska. Wszystko to na odcinku drogi Cibórz-Skąpe w powiecie świebodzińskim. Po przyjeździe na miejsce szybkie działanie strażaków i medyków, wskazywało, że w aucie znajdowało się pięć osób. Potwierdził się zatem najczarniejszy ze scenariuszy, który był brany pod uwagę już przy zgłoszeniu. Mimo usilnych starań załogi pogotowia ratunkowego oraz strażaków życia kierowcy i pasażerów nie udało się uratować, choć reanimacja trwała niemal godzinę.

 

To młode osoby w wieku 17-19 lat

Śledczy musieli dokonać identyfikacji ciał. To młode osoby w wieku od 17 do 19 lat. – Dwie kobiety i trzech mężczyzn zakończyło swą podróż przedwcześnie. Ale przedwcześnie zakończyło się przede wszystkim życie tych osób. Na miejscu swoje czynności profesjonalnie przeprowadzali śledczy. Policjanci wspólnie z prokuratorem prowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczając powstałe ślady, które pomogą w odpowiedzi na pytanie o okoliczności tego zdarzenia – wyjaśnia M. Maludy.

Trudne warunki na drodze

Warunki we wtorkowy poranek były trudne, zwłaszcza w tym miejscu. – Mokra i śliska nawierzchnia, łuk drogi, słupek rtęci wskazujący na 2-3 °C, duża wilgotność tego terenu stwarzały trudne warunki dla kierowców. W określeniu bezpośredniej przyczyny śmierci młodych osób z pewnością pomogą zarządzone przez prokuratora badania prosektoryjne. Na miejscu obecni byli również policyjni psycholodzy, którzy w tych niezwykle trudnych chwilach byli do dyspozycji rodzin ofiar – wyjaśnia rzecznik policji.

Odcinek drogi drogi powiatowej Cibórz-Skąpe na czas prowadzonych czynności był nieprzejezdny przez ponad sześć godzin.

Źródło: Lubuska Policja



TRAGEDIA W POWIECIE ŚWIEBODZIŃSKIM. NIE ŻYJE PIĘĆ MŁODYCH OSÓBPolicja i prokuratura ustalają okoliczności tragedii, do…

Publiée par Lubuska Policja sur Mardi 10 décembre 2019

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Manicure tytanowy – sprawdź co mówi o nim specjalistka z Zielonej Góry

Jeszcze do niedawna manicure tytanowy kojarzył się głównie z naturalnym wyglądem i jednolitym kolorem. Dziś coraz więcej kobiet odkrywa, że ta metoda stylizacji oferuje...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj