Pięć młodych osób wjechało do stawu. Wszyscy zginęli

0
13202
fot. Lubuska Policja

Do tragicznego wypadku doszło dziś nad ranem na drodze między Ciborzem a Skępem. Autem jechała piątka młodych osób. Niestety, mimo reanimacji, nikogo nie udało się uratować.

Wypadek na drodze Cibórz-Skąpe

Policja i prokuratura ustalają okoliczności tragedii, do której doszło we wtorek nad ranem na odcinku drogi Cibórz-Skąpe w powiecie świebodzińskim. – W wyniku zdarzenia drogowego osobowe audi A-3 wypadło z drogi i zakończyło swą podróż w rozlewisku. Mimo usilnych starań medyków życia młodych osób w wieku od 17 do 19 lat nie udało się uratować – informuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Reanimacja trwała godzinę. Nikogo nie udało się uratować

Tuż przed godziną 6.00 służby zostały poinformowane o uszkodzeniu barier energochłonnych oraz widoku dachu pojazdu, który wystawał powyżej lustra wody miejscowego rozlewiska. Wszystko to na odcinku drogi Cibórz-Skąpe w powiecie świebodzińskim. Po przyjeździe na miejsce szybkie działanie strażaków i medyków, wskazywało, że w aucie znajdowało się pięć osób. Potwierdził się zatem najczarniejszy ze scenariuszy, który był brany pod uwagę już przy zgłoszeniu. Mimo usilnych starań załogi pogotowia ratunkowego oraz strażaków życia kierowcy i pasażerów nie udało się uratować, choć reanimacja trwała niemal godzinę.

 

To młode osoby w wieku 17-19 lat

Śledczy musieli dokonać identyfikacji ciał. To młode osoby w wieku od 17 do 19 lat. – Dwie kobiety i trzech mężczyzn zakończyło swą podróż przedwcześnie. Ale przedwcześnie zakończyło się przede wszystkim życie tych osób. Na miejscu swoje czynności profesjonalnie przeprowadzali śledczy. Policjanci wspólnie z prokuratorem prowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczając powstałe ślady, które pomogą w odpowiedzi na pytanie o okoliczności tego zdarzenia – wyjaśnia M. Maludy.

Trudne warunki na drodze

Warunki we wtorkowy poranek były trudne, zwłaszcza w tym miejscu. – Mokra i śliska nawierzchnia, łuk drogi, słupek rtęci wskazujący na 2-3 °C, duża wilgotność tego terenu stwarzały trudne warunki dla kierowców. W określeniu bezpośredniej przyczyny śmierci młodych osób z pewnością pomogą zarządzone przez prokuratora badania prosektoryjne. Na miejscu obecni byli również policyjni psycholodzy, którzy w tych niezwykle trudnych chwilach byli do dyspozycji rodzin ofiar – wyjaśnia rzecznik policji.

Odcinek drogi drogi powiatowej Cibórz-Skąpe na czas prowadzonych czynności był nieprzejezdny przez ponad sześć godzin.

Źródło: Lubuska PolicjaTRAGEDIA W POWIECIE ŚWIEBODZIŃSKIM. NIE ŻYJE PIĘĆ MŁODYCH OSÓBPolicja i prokuratura ustalają okoliczności tragedii, do…

Publiée par Lubuska Policja sur Mardi 10 décembre 2019

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here