W wynajmowanych mieszkaniach uprawiali konopie (ZDJĘCIA)

0
216
fot. CBŚP

W ostatnim czasie policjanci CBŚP zlikwidowali cztery plantacje konopi indyjskich oraz zabezpieczyli narkotyki. Podczas działań zatrzymano łącznie trzech podejrzanych, z czego dwóch tymczasowo aresztowano. Jedną z realizacji policjanci przeprowadzili wspólnie z policjantami z KMP w Zielonej Górze. Śledztwa nadzorują odpowiednio Prokuratura Rejonowa w Częstochowie oraz w Zielonej Górze.

Na terenie Zielonej Góry w wynajmowanych dwóch mieszkaniach uprawiano konopie. – Tam policjanci z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zlikwidowali dwie plantacje, zatrzymując jednocześnie do sprawy podejrzanego. W trakcie czynności zabezpieczono łącznie blisko 230 krzewów oraz sprzęt służący do uprawy tych roślin. Dodatkowo podczas przeszukania samochodu zatrzymanego zabezpieczono dużą ilość marihuany – informuje informuje rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji, Iwona Jurkiewicz.

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości narkotyków poprzez prowadzenie uprawy konopi i posiadania znacznych ilości środków odurzających. Za te przestępstwa według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

– Według wstępnych szacunków ze zlikwidowanych przez funkcjonariuszy plantacji można by było uzyskać co najmniej 100 kg marihuany. Policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji na terenie woj. śląskiego dotarli do miejsc uprawy konopi. W odosobnionych miejscach w domach jednorodzinnych zorganizowano całą infrastrukturę służącą do nielegalnej uprawy – informuje rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji, Iwona Jurkiewicz.

Łącznie w  pomieszczeniach rosło ponad 150 krzaków w końcowej fazie wzrostu. W trakcie czynności zatrzymano 2 osoby, w wieku 39 i 59 lat. Policjanci przeszukali także inne miejsca użytkowane przez podejrzanych, w efekcie czego znaleźli i zabezpieczyli 10 kg marihuany. – W Prokuraturze Rejonowej w Częstochowie przedstawiono im zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków poprzez prowadzenie uprawy konopi oraz posiadania marihuany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – informuje I. Jurkiewicz.

Źródło: materiały prasowe CBŚP

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here