Wynajem samochodów – jak wybrać dobrą wypożyczalnię?

0
198
fot. materiały prasowe

Wypożyczenie samochodu ma wiele plusów, szczególnie w sytuacji, gdy nie chcemy brać swojego auta w dłuższą podróż, nie mamy w ogóle swojego auta, a także gdy potrzebujemy pojazdu tylko na kilka dni. Istnieje jednak kilka aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy okazji wybierania dobrej wypożyczalni. Jakie dokładnie są to czynniki? Po czym poznać, że wypożyczalnia jest rzetelna i nie będziemy mieć z nią problemów podczas zdawania pojazdu?

1. Lokalizacja wypożyczalni ma znaczenie

2. Cena wynajmu, umowa i limit kilometrów

3. Ubezpieczenie samochodu a wynajem

Lokalizacja wypożyczalni ma znaczenie

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jeżeli interesuje nas wynajem samochodów Warszawa, jest lokalizacja samej wypożyczalni. O ile w wielu miejscach mamy możliwość skorzystania z usługi podstawienia auta pod wybrany adres, o tyle zazwyczaj oddajemy pojazd już na teren firmy, od której go pożyczyliśmy. Z tego względu lepszą opcją będzie poszukanie wypożyczalni w pobliżu naszego miejsca pobytu lub zamieszkania, tak aby później nie trzeba było jechać przez pół miasta w ramach drogi powrotnej. Bliskość wypożyczalni umożliwia nam również łatwy wybór innego samochodu, jeżeli ten, który sobie zażyczyliśmy jest z jakiegoś powodu niedostępny.

Cena wynajmu, umowa i limit kilometrów

Wynajem samochodu kosztuje i to nie jest niczym nowym. Warto jednak zwrócić uwagę, jakiej ceny możemy spodziewać się za pojazd o interesującej nas klasie i wyposażeniu. Być może możemy znaleźć go w tańszej opcji, niż przewiduje to pierwsza znaleziona przez nas wypożyczalnia – dzięki temu możemy zaoszczędzić lub wykorzystywać samochód przez dłuższy czas. Warto jednak pamiętać, że w umowie możemy mieć zawarty dzienny limit kilometrów – w takiej sytuacji warto się zastanowić, czy proponowana oferta aby na pewno jest dla nas atrakcyjna. Więcej na temat tego, co może i powinno znaleźć się w umowie znajdziesz na stronie https://dolcar.auto.pl/.

Ubezpieczenie samochodu a wynajem

W dobrej wypożyczalni będziemy mieć możliwość dokupienia dodatkowego ubezpieczenia, które zwolni nas z niektórych ewentualnych szkód, jakie mogłyby się nam przydarzyć przy okazji wynajmowania samochodu. Jest to dobra rzecz dla osób niepewnych, które jeszcze nie mają wprawy ani doświadczenia w wypożyczaniu aut i chcą się zabezpieczyć przed dodatkowymi kosztami. Ubezpieczenie jest również więcej niż dobrym pomysłem w sytuacji, gdy planujemy jechać gdzieś dalej, na przykład w inny rejon Polski, do miasta, którego nie znamy i tak dalej.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here