Wydział medyczny UZ w światowym katalogu. Co to znaczy dla studentów?

0
857

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego został zarejestrowany w Światowym Katalogu Szkół Medycznych (World Directory of Medical Schools).

Co to znaczy dla studentów?

Jest to bardzo ważna informacja dla naszych studentów, ponieważ w przyszłości umożliwi im to nostryfikację dyplomu lekarza poza krajami UE, zwłaszcza w USA i w Kanadzie. Absolwenci zagranicznych szkół medycznych, którzy pragną kontynuować edukację w Stanach Zjednoczonych muszą uzyskać certyfikację ECFMG (Educational Commission for Foreign Medical Graduates). Aby otrzymać ten certyfikat należy m.in. przedstawić dokumenty potwierdzające ukończenie uczelni medycznej ujętej w najaktualniejszej wersji Światowego Katalogu. To jeden ważny aspekt, a drugi to fakt, że rejestracja Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu w Katalogu (https://search.wdoms.org/home/SchoolDetail/F0005223 ) gwarantuje rozpoznawalność naszego Wydziału na świecie, dzięki współpracy WDOMS z takim organizacjami jak Światowa Federacja Edukacji Medycznej (World Federation for Medical Education – WFME) oraz Fundacji na rzecz Postępu Międzynarodowej Edukacji Medycznej i Badań Medycznych (Foundation for Advancement of International Medical Education and Research – FAIMER.– powiedziała prof. Agnieszka Zembroń-Łacny, dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

World Directory of Medical Schools

World Directory of Medical Schools łączy informacje zawarte wcześniej w: Katalogu Światowym WHO, Katalogu Międzynarodowej Książki Medycznej (IMED) i Katalogach Avicenna. Znajdują się w nim m.in. informacje dotyczące 2900 uczelni z całego świata (w tym 19 polskich uczelni medycznych i wydziałów prowadzących kierunek lekarski), warunków rekrutacji i czasu trwania studiów medycznych. Od momentu powstania w 2014 r. do katalogu dodano ponad 400 szkół medycznych. Dane w katalogu są na bieżąco aktualizowane. Lista w katalogu światowym potwierdza, że szkoła medyczna istnieje, jednak nie oznacza uznania, akredytacji ani poparcia ze strony Światowego Katalogu, WFME czy FAIMER.

Więcej na temat World Directory of Medical Schools na stronie https://www.wdoms.org/

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here