Czy w mieście jest miejsce dla młodych? Powstają inwestycje z dala od kultury (SONDA)

0
297
Wydarzenia kulturalne w Zielonej Górze
fot. Winobranie Fanpage

Czy młodzi zielonogórzanie mogą znaleźć w mieście sposób na spędzenie wolnego czasu? Wiele osób spędza weekendy we Wrocławiu, czy Poznaniu, ponieważ w mieście nie odnajdują niczego dla siebie. Często decydują się też na stałe wyjazdy ze względu na brak odpowiednich ofert pracy w mieście. Co prezydent miasta uważa o atrakcyjności miasta względem młodych?

Dzieje się wiele, ale nie dla każdego

O tym, że w mieście powstaje wiele inwestycji wie każdy. Jednak większość z nich oscyluje wokół podobnych obszarów. Powstają fabryki. Wiele fabryk. Dokonywane są także rewitalizacje, które dotyczą terenów zielonych, co swoją drogą spotyka się z oburzeniem społeczników i pewnej części mieszkańców. Budowane są także markety, salony samochodowe i meblowe (czytaj: Za CRS wycinają drzewa pod sklep meblowy). Nie da się ukryć, że powstają miejsca pracy, ale już wcześniej zadawaliśmy sobie i wam pytanie na łamach naszego portalu, czy praca w fabryce i usługach jest dla wszystkich?  Czy Zielona Góra jest różnorodnym miastem Co z kulturą? Wprawdzie, prezydent Kubicki twierdzi, iż przyczynił się do rozwoju kultury w mieście chociażby poprzez budowę Centrum Kultury i Nauki Keplera, czy rozbudowę Domu Harcerza, to nie wszystkich te argumenty przekonują.

Dzieje się…

Temat kultury i miejsc dla młodych w mieście powrócił w trakcie audycji Radia Index. Prezydent twierdzi, że w mieście sporo się dzieje i czas wolny można spędzić na wiele sposobów. Jednak wylicza artystów przyjezdnych, jak chociażby Operę Narodową, koncert Piaska. Do tego można byłoby doliczyć także niedawny spektakl METRO, czy koncert symfoniczny Queen w Zielonej Górze. Prezydent dodaje również, że z okazji Święta Niepodległości miały miejsce inscenizacje teatralne przy Lubuskim Teatrze i koncert piosenek patriotycznych, czy świąteczne kolędowanie. – Niedawno była ciężarówka coca coli, w ten weekend mamy wigilię miejską, koncert Warto jest Pomagać, jarmark Bożonarodzeniowy, oświetlenie miasta. Tych rzeczy zdecydowanie jest więcej. W filharmonii odbywają się koncerty, w teatrze są przedstawienia, kabarety występowały. Jak ktoś chce to znajdzie coś dla siebie – powiedział prezydent Janusz Kubicki w rozmowie w Radiu Index. Z pewnością są to ważne wydarzenia, ale czy młodzi ludzie naprawdę znajdą w tym sposób na relaks i rozrywkę? Czy uważacie, że w Zielonej Górze dzieje się wiele w obszarze kultury? Zagłosujcie w naszej sondzie!

Jak oceniasz ilość i jakość kulturalnych wydarzeń w mieście?

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here