Wycinka w parku Tysiąclecia. Pod topór idzie kilkadziesiąt drzew (ZDJĘCIA)

3
1261
fot. ZielonaNews.pl

Rozpoczęła się wycinka drzew w parku Tysiąclecia w Zielonej Górze. Do wycinki przeznaczone są 43 drzewa. Jak poinformował nas magistrat są to drzewa obumarłe i zagrażające. 

Wycinka w parku Tysiąclecia. Drzewa są w złym stanieO planach miasta dotyczących wycinki drzew w parku Tysiąclecia pisaliśmy w ubiegłym roku. (Czytaj także: Miasto szykuje się do wycinki w parku Tysiąclecia). Wówczas miasto wskazało drzewa do wycinki. Następnie do urzędu marszałkowskiego trafił wniosek w tej sprawie.  –  Zgodnie z decyzją Marszałka Województwa Lubuskiego, Miasto Zielona Góra uzyskało pozwolenie na usunięcie 43 sztuk drzew usytuowanych na terenie działki nr 36/1 obręb 17 w Zielonej Górze, które ze względu na swą lokalizację oraz zły stan zdrowotny stanowią zagrożenie życia dla osób poruszających się po parku – poinformowała nas Monika Zapotoczna z urzędu miasta.

Będą nowe nasadzenia w Parku TysiącleciaMagistrat zapowiada jednak, że będą nasadzenia zastępcze. – Zgodnie z decyzją Marszałka Województwa Lubuskiego zobowiązano Miasto Zielona Góra do wykonania 22 sztuk nasadzeń zastępczych, w tym 18 drzew o obwodzie minimalnym 18 cm należących do rodzaju lipa, jako uzupełnienie powstałych luk w szpalerach drzew oraz 3 sztuk drzew należących do gatunku choina kanadyjska. Nasadzenia kompensacyjne, zgodnie z treścią decyzji Marszałka Województwa Lubuskiego, wykonane mają być w terminie do 30 października 2020 r – wyjaśniła nam M. Zapotoczna. Poniżej znajdziecie galerię zdjęć.PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Coś tu jest nie tak z liczeniem. Pozwolenie na usuniecie 43 drzew a „zgodnie z decyzją Marszałka Województwa Lubuskiego zobowiązano Miasto Zielona Góra do wykonania 22 sztuk nasadzeń zastępczych”. To jak to mają być nasadzenia zastępcze to przydałoby jeszcze 21 drzew dosadzić i dopilnować przez kilka lat ich wzrost. Żeby nie było ściemniania typu. Wsadzić kija w ziemie i luz a po suszy pozostana same badyle. A inwestor czy kto obojetnie kto mysli ze sprawe załatwił jak to sie czesto dzieje w ZG.

  2. Ile kosztuje wycięcie drzewa? Proszę pomnożyć razy 43 plus samo drzewo. I wiadomo już o co chodzi. Czysty biznez. Wkurzam mnie że pod pretekstem naszego dobra.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here