Wycinka kilkuset drzew w Parku Braniborskim jeszcze w tym roku

0
376
wycinka w parku braniborskim
fot. ZielonaNews.pl

W maju 2021 tego roku radni podjęli decyzję o wycince ponad 800 drzew w parku Branbiorskim. Do tej pory jednak żadnej wycinki nie było. Radny dopytuje o plany magistratu.
Wycinka drzew w Parku Baniborskim

Kiedy zostaną usunięte w Parku Braniborskim zinwentaryzowane, obumarłe drzewa. Urząd poniósł koszty na inwentaryzację drzew, w ślad za nią nastąpić miała ich wynika. Drzewa zakwalifikowane do wycinki to głównie sosny zaatakowane przez korniki, do tego doszły jeszcze wiatrołomy. W parku przybywa drzew zaatakowanych przez korniki i wkrótce potrzebna będzie kolejna inwentaryzacja – dopytuje radny Dariusz Legutowski.

Kiedy wycinka drzew w Parku Braniborskim?
W odpowiedzi magistrat wyjaśnia, że jest wyznaczony termin realizacji wycinki. – Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ma podpisaną umowę na wycinkę drzew z terminem realizacji do 30 listopada 2022 roku. Drzewa zaatakowane przez kornika na terenie leśnym w obrębie Parku Braniborskiego występują na tej samej powierzchni leśnej, co drzewa objęte inwentaryzacją. ZGM podjął decyzję o wycince wszystkich drzew w jednym terminie bez rozgraniczania na drzewa zinwentaryzowane i drzewa potencjalnie porażone kornikiem czy martwe z uwagi na dodatkowe utrudnienia jakie wystąpiłyby przy wycince i zrywce surowca drzewnego – tłumaczy urząd miasta.

Ponad 800 drzew do wycinki
Radni zdecydowali o wycince 817 drzew. Wówczas tłumaczono, że wycinka jest konieczna, bo drzewa zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców. Wycinka obejmuje usunięcie drzew i krzewów obumarłych, zamierających lub zagrażających bezpieczeństwu powszechnemu. (czytaj więcej: Drzewa do wycinki w parku Braniborskim).

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here