Wycieczka z POLREGIO do Parku Mużakowskiego. Będzie też przejazd kolejką wąskotorową

0
1128
fot. ZielonaNews.pl

POLREGIO zaprasza na kolejną wycieczkę w ramach akcji „Poczuj przygodę odkrywając Lubuskie pociągami POLREGIO”. Tym razem zaplanowano wyjazd do Parku Mużakowskiego.

 

– 19 września wybierzemy się do Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa. W to niezwykłe miejsce wyruszymy z Zielonej Góry o godz. 8:05. Następnie zatrzymamy się na przystankach: Nowogród Osiedle (przyjazd o 8:35), Żary (przyjazd o 9:10), by ostatecznie dotrzeć do malowniczych Tuplic (przyjazd o 9:43), skąd przesiądziemy się do autobusu, który zawiezie nas do serca Parku Mużakowskiego – informuje Krzysztof Pawlak z POLREGIO.

Klimatyczne miejsce

Park Mużakowski to perełka woj. lubuskiego. Zachwyca roślinność, klimatyczne alejki i dużo przestrzeni. Dodatkowo atrakcja ma walor historyczny.  Z pewnością każdy zachwyci się urokiem tego miejsca, które niewątpliwie jest dumną wizytówką regionu. Dodajmy, że przyrodniczo-historyczne tajemnice parku będziemy odkrywać w towarzystwie trzech przewodników – informuje K. Pawlak.

Odwiedziny w Bad Muskau

fot. ZielonaNews.pl

Poza spacerem po polskiej, krajobrazowej części parku przewidziano wizytę w pięknym zamku zawitamy  w Bad Muskau, którego barwną, ekscentryczną wizytówką był niegdyś książę Hermann von Pückler-Muskau, podróżnik i ogrodnik. – To właśnie on w 1815 roku rozpoczął projektowanie i realizację Parku Mużakowskiego, którego piękno możemy dziś podziwiać. Na terenie Bad Muskau przewidziany jest czas wolny, tak więc będzie możliwość napicia się w kawiarence aromatycznej kawy. Uwaga! Dla chętnych przewidziany jest również przejazd kolejką wąskotorową z Bad Muskau do Weißwasser (ci z Was, którzy chcą skorzystać z przejazdu kolejką, muszą mieć przygotowaną walutę euro) – informuje K. Pawlak.

Kolejka wąskotorowa

Kolejka wąskotorowa do Weißwasser wyruszy ze stacji w Bad Muskau o godz. 14:35, natomiast powrót z Weißwasser nastąpi o godz. 16:35. Koszt biletu normalnego wynosi 9,50 euro. Chętni planujący przejażdżkę kolejką, proszeni są o zgłoszenie tego faktu obsłudze pociągu w drodze do Tuplic. Po zakończeniu zwiedzania parku, przewodnik zaprowadzi wszystkich chętnych na stację kolejki wąskotorowej i przejedzie z podróżnymi całość trasy. Powrót z Parku Mużakowskiego zaplanowany jest na godz. 17:40. O tej porze wyruszymy do Tuplic i mijając kolejne przystanki (Żary – przyjazd o 18:44) dotrzemy do Zielonej Góry, przyjazd planowany jest na godz. 20:24.

Jak nabyć bilety?

Bilety na przejazd można nabyć w kasie biletowej na stacji Zielona Góra oraz po wcześniejszej rezerwacji u kierownika pociągu.
Rezerwacja odbywa się drogą e-mailową pod adresem rezerwacja.zielonagora@polregio.pl.

W treści maila prosimy o następujące informacje:

– imię i nazwisko,

– stacja rozpoczęcia przejazdu,

– telefon kontaktowy,

– liczba rezerwowanych biletów.

Rezerwacje można dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Liczba biletów jest ograniczona. 

Cennik biletów:

Zielona Góra – Park Mużakowski – Zielona Góra: 55 zł,
Zielona Góra – Park Mużakowski – Zielona Góra (oferta z kartą ZGrani 50+): 50 zł.

Poniżej w sekcji Do pobrania znajdziecie Państwo szczegółowy rozkład jazdy pociągu, plan wycieczki oraz warunki taryfowe.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here