Wszystko o Koziorożcu – mężczyźnie

0
4941
fot. materiały prasowe

Jest zdystansowany, chłodny i wyniosły a w rzeczywistości jest nieśmiały lub źle się czuje w swojej skórze. Jak rozpoznać mężczyznę koziorożca? Jak kocha i jaki jest? 

Jak rozpoznać mężczyznę – Koziorożca ?

Jest zdystansowany, chłodny i wyniosły a w rzeczywistości jest nieśmiały lub źle się czuje w swojej skórze. Uważa się, że jest przyziemny, sztywny, nieokrzesany. Często jest szczupły z nosem długim i zakrzywionym, wąskimi wargami i zaciśniętymi ustami. Ten karykaturalny wizerunek odnosi się do Koziorożca saturańskiego, ale istnieje także inny Koziorożec – mocniej zbudowany, wręcz grubokościsty. Ma kwadratową twarz, nos lekko zadarty lub krótki i kwadratowy, usta podkreślone dwiema głębokimi bruzdami. Roześmiane i lekko skośne oczy. Gładko przeczesane włosy. O Koziorożcu pierwszego typu mówi się , że ma klasę. Lecz o drugim – marsjańskim, że jest solidny.

 

Jaki jest?

Koziorożec jest odporny nerwowo, ale słabej kości, podatny na reumatyzm. To artretyk, co oznacza, że przedwczesny zgon raczej mu nie grozi. Z wiekiem ma się coraz lepiej, a jego wytrzymałość wzrasta proporcjonalnie do przeżytych lat. Jest emocjonalny lecz kontroluje emocje, gwałtowny, ale powściąga gwałtowność. Przekłada się to na dolegliwości skórne, częstymi przypadłościami Koziorożca są: opryszczka, egzema, pokrzywka, swędzenia skórne. Skórę ma suchą i wrażliwą, i to na niej odbijają się jego zmienne humory. Zazwyczaj doskwiera mu spowolnienie przemian fizjologicznych. Wedle tradycji słabym punktem Koziorożca są kolana, częściej niż inni miewa różne urazy kolan lub bóle reumatyczne. Dosyć dobrze zna rytm swojego organizmu i stara się organizować swoje zajęcia pod tym kątem. Gdy za bardzo da się pochłonąć pracy zawodowej, przemęczenie zaczyna stopniowo się nawarstwiać. Ma on tendencję do przeceniania swojej odporności nerwowej a gdy przychodzi kryzys, jest tym szczerze zaskoczony, wręcz wściekły, ponieważ nie daje sobie prawa do choroby. Powinien więc przestrzegać swojego rytmu i znaleźć czas na odpoczynek – nawet gdy uważa , że wcale go nie potrzebuje. Powinien dużo spacerować, najlepiej w lesie albo na wsi, bo potrzebuje kontaktu z naturą, jak wszystkie znaki ziemskie, służy mu proste życie. Im bardziej będzie przestrzegał naturalnego rytmu tym będzie lepiej się czuł. Powinien pić dużo wody, jeść sery (zwłaszcza kozie), bo są bogate w wapń i nie może przesadzać z surówkami (pomino, że je lubi), ponieważ jego jelita źle znoszą nadmiar celulozy. Warto też, aby każdego dnia trochę się gimnastykował, po to by rozruszać stawy i pobudzić krążenie. Szczególnie ważne więc jest aby Koziorożec sprawdzał swój horoskop dzienny np. tutaj: https://www.wrozbyonline.pl/horoskop/52/1/1/horoskop-dzienny/koziorozec

 

Jak reaguje?

Koziorożec z natury jest sfrustrowany, bez względu na to, jak wiele dostaje i cokolwiek się dla niego zrobi, jemu zawsze jest mało. Potrzebuje on troski, uprzejmości, czułości. Nienawidzi być odrzucanym, a jeszcze bardziej porzucanym. Posiada niezaspokojone pragnienie akceptacji. Wydaje się bardzo spokojny, ponieważ potrafi doskonale nad sobą panować. Często tłumi w sobie gniew z obawy przed reakcją innych. Żale i urazy skrywa, ale nigdy ich nie zapomina. Gromadzi je w sobie , aż pewnego dnia kropla przepełnia kielich. Mówią o nim,że jest ambitny, nazywają karierowiczem i jest to często prawda. Często zarzuca mu się materializm, przywiązanie do dóbr doczesnych i skąpstwo, w posiadaniu pieniędzy, gruntów czy innego majątku znajduje poczucie bezpieczeństwa, które jest mu potrzebne. W związku z tym, jest bardzo pracowity, zawsze zdoła zapewnić środki do życia sobie i swojej rodzinie. Lubi odpowiedzialność i jeśli los nie złoży na jego barki żadnej odpowiedzialności, to on sam sobie ją znajdzie albo wymyśli. Jego najsilniejszą bronią jest duma, która z jednej strony popycha go do działania i dzięki swojej upartości zazwyczaj osiąga wyznaczone cele.

Do czego jest stworzony?

Mężczyzna Koziorożec nadaje się do wszystkich przedsięwzięć długofalowych, nie przeraża go żmudna i mozolna praca. Swoją analityczną inteligencję może wykorzystać w badaniach naukowych, poszukiwaniach archeologicznych czy rozważaniach filozoficznych. Lubi odkrywać przyczynę i mechanizm zjawisk, docierać do jądra problemu. Wielu przedstawicieli tego znaku można spotkać wśród lekarzy, historyków czy naukowców. Dlatego często pociąga go budownictwo, rolnictwo, architektura, argononia czy speleologia. Nie lubi pracować w zespole, woli sam ponosić za wszystko odpowiedzialność. Jest tak, dlatego ufa tylko sobie. Nie lubi być kontrolowany, ponaglany i nadzorowany. Jest bardzo czuły na krytykę, ale bardzo lubi pochwały. Jego azylem jest praca. Można na niego zawsze liczyć, ponieważ dotrzymuje słowa, potrzebuje jednak czasu. Sukces osiąga późno, niezależnie od wybranej dziedziny. On młodnieje z wiekiem i na starość znacznie łatwiej przystosowuje się do nowinek.

Jak kocha?

Koziorożec jest nieufny, boi się sparzyć, boi się cierpienia i odrzucenia. Do miłości zabiera się więc jak pies do jeża. Długo pozostaje nieufny i podejrzliwy. Trudno mu się zdecydować, zaufać, zdobyć pewność. Tym bardziej, że z natury jest wierny i nie lubi zmian. Wie, że gdy już powie „tak”, nie wycofa się z postanowienia, chyba że kosztem największych wysiłków i cierpień. On potrzebuje trwałości i stabilizacji – musi wiedzieć na czym stoi. Uzewnętrznianie uczuć sprawia mu trudności, bo jak już raz powiedział, że kocha to ta druga osoba powinna o tym wiedzieć. Niemniej jednak sam potrzebuje czułości. Problemy uczuciowe u Koziorożca biorą się z tego, że dojrzałość emocjonalna przychodzi znacznie później niż dojrzałość intelektualna i psychiczna. Doskonale nadaje się do małżeństwa w późnym wieku.

 

Koziorożec kobieta

Jak ja rozpoznać?

Kobieta Koziorożec ma więcej wdzięku niż urody, wśród przedstawicielek tego znaku nie brakuje kobiet niezwykle uwodzicielskich. Jest dystyngowana, czoło ma wysokie, wzrok trochę nieobecny czasami jednak jej oczy rozbłyskują gniewem lub pasją. Boli się wyrażać swoje uczucia spojrzeniem niż słowami, twarz często pociągła ma coś z kozy, nos niezbyt wydatny. Różnice między dwoma typami Koziorożców są u kobiet mniej wyraźne, niż u mężczyzn, ale nadal można je wyodrębnić.

Jeden Koziorożec ma bardziej delikatne rysy, dłuższy nos i bardziej arystokratyczną postawę a drugi bardziej kwadratową twarz, nieco skośne oczy, nos krótki i zadarty a budowę mocniejszą . Koziorożca zawsze można poznać po głębokich zmarszczkach, które bardzo wcześniej pojawiają się po obu stronach ust, zazwyczaj cała jej twarz jest bardzo ruchliwa, ekspresyjna, która nie potrafi ukrywać ani smutku ani radości. Ładnie się starzeje i często nie wygląda na swoje lata a po 40 wygląda nawet lepiej niż w wieku lat 20,wtedy bowiem nabiera pewności siebie wyzbywa się wielu kompleksów. Wcześniej natomiast ocenia siebie samą bardzo krytycznie, odmawia sobie zarówno wdzięku jak i urody.

Jaka jest?

Podobnie jak mężczyzna jej znaku jest aktywna i pracowita co pozwala jej uciec przed lękami, które dopadłyby ją gdyby gnuśniał pozostawiona sam na sam ze swoimi myślami. Często cierpi na dolegliwości artretyczne ma predyspozycje do reumatyzmu, zaburzeń krążenia, reakcji alergicznych zwłaszcza skórnych a także do zapalenia jelit i innych problemów gastrycznych. Jest podatna na sklerozę powinna dbać o wątrobę, jelita i nerki. Jest bardzo wrażliwa na zimno. Powinna też zwalczyć tendencję do przejadania się co jest u niej sposobem kompensowania frustracji. Potrafi jednak obejść się bez wielu rzeczy właściwie bez wszystkiego pod warunkiem, że jest sama w samotności. Powinna zmusić się do regularnego codziennego wysiłku fizycznego, nawet gdyby miało to być kilka minut ćwiczeń lub marszu. Ważne jednak, żeby nie powtarzać ciągle tych samych ruchów, dobrze jej zrobią wszelkie ćwiczenia rozciągające podobnie jak mężczyzna powinna unikać alkoholu, sosów, tłuszczu, wędlin. Natomiast powinna spożywać jajka, przetwory mleczne i dużo serów, ponieważ potrzebuję wapnia a także jogurty wpływające korzystnie zarówno na jelita jak i na figurę.

Do czego jest stworzona?

Sprawdzi się we wszystkich zawodach dających możliwość służenia innym, dlatego wśród przedstawicielek tego znaku spotykamy tak wiele nauczycielek, lekarzy, adwokatów czy pracowników opieki społecznej. A wyróżni się w profesjach medycznych lub paramedycznych, gdzie wymagana jest sumienność, uczciwość, kompetencja zawodowa, wytrwałość a jednocześnie aktywność i zdolność do refleksji. Jest bardziej bezinteresowna niż mężczyzna tego samego znaku, pieniądze trochę ją krępują a pracę traktuje jak służbę. Trudno jej przychodzi upominanie się o należną zapłatę. Tymczasem natura każe jej stale przeliczać, odkładać i gromadzić pieniądze na czarną godzinę. Tego jednak w sobie nie lubi i czasami stara się zrekompensować ten aspekt swojej natury jakimś szczodrym gestem. Kobieta Koziorożec lubi nawiązywać kontakty z innymi, ale pracować woli sama bo chce mieć pod kontrolą wszystko co robi i co robią inni nigdy odwrotnie.

Jak kocha?

Boi się, że pewnego dnia będzie cierpieć, że zostanie porzucona obawia się, że śmierć zabierze jej ukochanego w kwiecie wieku a blizny nigdy się nie zagoją albo, że pozostanie strach. Kobieta Koziorożec potrzebuje czułości i troski, dlatego czasami próbuje uciec przed pierwszą miłością sama porzuca mężczyznę, którego kocha to jej się wydaje mniej bolesne łatwiejsze do zniesienia. Woli przygotować się na cierpienie niż dać mu się zaskoczyć, gdy postanowi zerwać to stara się podchodzić do tego po stoicku. Niestety brak jej na ogół świadomości, że sama zostawia na siebie pułapkę i żali się później, że nie ma szczęścia w miłości, że jest skazana na samotność . Gdyby spojrzała na problem bardziej trzeźwo, zaoszczędziłaby sobie wiele goryczy. Wśród kobiet Koziorożców podobnie jak wśród mężczyzn spod tego znaku jest wiele osób samotnych. Kobieta Koziorożec boi się małżeństwa, uznaje bowiem, nie bez racji zapewne, że daje ono tylko złudne poczucie stabilizacji. Poza tym jest samotnikiem i niezbyt dobrze znosi stałą obecność innej osoby, zwłaszcza gdy skończy 25 lat. Niekiedy jednak przywiązuje się do osób, które są od niej uzależnione wtedy mniej obawia się porzucenia. Czasami podkochuje się w jakimś mężczyźnie niedostępnym, dalekim od którego wiele ją dzieli. Wówczas czuję się wolna – może kochać, może również przestać kochać. Kobieta Koziorożec wygląda na zimną a w jej spojrzeniu trudno wyczytać pobłażliwość. W rzeczywistości drzemią w niej pasje, tyle że potrafi je kontrolować. Późne małżeństwo wychodzi na dobre, a szczęście…przychodzi po czterdziestce.

Opracowała: Fragula8

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here