Wszystko o botoxie – opowiada Źródlana z Zielonej Góry

0
299

Botox, czyli toksyna botulinowa jest dziś jednym z najbardziej popularnych środków, stosowanych w medycynie estetycznej. Służy do wygładzania zmarszczek na czole, wokół oczu, brwi. Daje natychmiastowy efekt. Zabiegi wykonywane z użyciem botoxu stale ewoluują. Od niedawna używa się go do podnoszenia opadających kącików ust, leczenia zmarszczek na szyi czy dekolcie. Dużo mieszkańców Zielonej Góry zastanawia się czy botox jest tylko trendem z zagranicy. Okazuje się, że nie.

Jak działa toksyna botulinowa?

 

Botox przeważnie redukuje zmarszczki o około 80%. Jest to proces odwracalny, o określonym czasie trwania. Po upływie tego czasu mięśnie odzyskują swoją sprawność i ponownie zaczynają pojawiać się zmarszczki. Po kolejnych zabiegach efekty utrzymują się coraz dłużej, dlatego warto je planować. Sam proces wstrzykiwania botoksu wykonywany jest bez znieczulenia. Polega na punktowym aplikowaniu preparatu do skurczonych mięśni cienką igłą, nie pozostawia na skórze żadnych blizn.

Zabieg poprzedzony jest zawsze szczegółową konsultacją z lekarzem. Pacjent poza dokładnym umyciem i odtłuszczeniem skóry nie musi przygotowywać się w specjalny sposób. Jest to prosty i zazwyczaj niewymagający znieczulenia zabieg. W przypadku pacjentów z niskim progiem bólu schładza się miejsce kłucia, lub stosuje maść zawierającą substancje znieczulające.

Zabieg botoxu również w Zielonej Górze

Botulina działa wyłącznie w obrębie mięśni, do których został zaaplikowany. Blokuje przewodzenie impulsów nerwowych, odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek. Powoduje paraliż mięśni, ale tylko w miejscu, gdzie został wstrzyknięty, reszta pozostaje bez zmian i funkcjonuje jak dotychczas, przez co też wyraz twarzy nie staje się nienaturalny. Krótko po zabiegu skóra może być nieznacznie podrażniona czy opuchnięta, ale takie objawy szybką ustepują. Efekt pojawia się stopniowo, przeważnie do 7 dnia po zabiegu, a można się nim cieszyć od 3 do nawet 6 miesięcy. Dawka preparatu jest niewielka, więc rzadko się zdarza, że pojawiają się jakieś powikłania. Zaleca się powtórzenie zabiegu po około pół roku, ponieważ po upływie tego czasu mięśnie wracają do stanu poprzedniego.  Przez pierwsze 4 godziny po wyjściu od lekarza należy unikać schylania się i leżenia, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na efekt końcowy zabiegu.

Wstrzykiwanie botoxu jest w pełni bezpieczne, pod warunkiem, że wykonuje je osoba, posiadająca odpowiednią wiedzę i kwalifikacje. Dlatego najważniejszym elementem, zanim zdecydujemy się na zabieg jest upewnienie się, że oddajemy się w ręce specjalisty.

Osoby na stałe przyjmujące leki przeciwbólowe; z zaburzeniami krzepnięcia krwi; przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, czy kobiety w ciąży nie powinny korzystać z zabiegów z botoxem. Są to wyjątkowe przypadki. Botox jest bezpieczną i skuteczną metodą w walce ze zmarszczkami!

Artykuł powstał we współpracy z lekarzami z Kliniki Medycyny Estetycznej Zielona Góra Źródlana

 

beautiful woman getting an injection in her face at beauty salon

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here