Wraca modernizacja kąpieliska w Ochli. PiS chce przeznaczyć 15 mln zł

3
1006
fot. ZielonaNews.pl

Wraca temat modernizacji kąpieliska w Ochli. Tym razem z pomysłem zmian wychodzą członkowie PiS. Chcą by w przyszłorocznym budżecie miasto na ten cel miasto zarezerwowało 15 mln zł.

15 mln zł na modernizację kąpieliska w Ochli

Od wielu lat o tym wspominaliśmy. Wnosiliśmy interpelacje, żeby były przeznaczone i zagwarantowane pieniądze. Do tej pory prezydent nic nie zrobił. W związku z tym jako radni będziemy składać projekt uchwały mający na celu zagwarantowanie 15 mln zł na modernizację kąpieliska – wyjaśnia Piotr Barczak, radny i kandydat na prezydenta z ramienia PiS.

15 milionów złotych ma pomóc stanąć temu obiektowi na nogi. – Miasto, które chce uchodzić za nowoczesne i sprzyjające mieszkańcom, musi zadbać o wypoczynek i rekreację. Należy podkreślić, że fakt potrzeby dofinansowania miejskiego kąpieliska z prawdziwego zdarzenia jest bezsporny, ale mieszkańcy czekają już kilkanaście lat – komentuje Grzegorz Maćkowiak z PiS.

Radni klubu Zielona Razem też chcieli pozyskać pieniądze na kąpielisko

Członkowie PiS skomentowali także staranie radnych prezydenckiego klubu Zielona Razem, którzy pieniądze na modernizację kąpieliska starali się pozyskać z Budżetu Obywatelskiego. Wówczas część mieszkańców krytykowała radnych zarzucając im, że w ten sposób chcą zrobić sobie kampanię a także, że wykorzystują pieniądze, które są do dyspozycji mieszkańców, zamiast szukać na takie potrzeby środków w budżecie miasta.  – Klub prezydenta rozpoczął starania o pozyskanie miliona złotych w Budżecie Obywatelskim na kąpielisko, ale mieszkańcy pokazali „żółtą kartkę” takiej inicjatywie. Dlatego teraz należy powiedzieć: sprawdzam. Stąd projekt uchwały o zabezpieczeniu środków finansowych na przyszły rok. Inwestycja poprawi atrakcyjność naszego miasta oraz wzmocni ofertę rekreacyjno-turystyczną Zielonej Góry – tłumaczy Maćkowiak. I podkreśla, że czas zmienić to, że mieszkańcy by odpoczywać nad wodą muszą jeździć po 40-50 km. – Część zielonogórzan nie ma samochodu lub pieniędzy na wyjazd z miasta, a bardzo chciałyby z dziećmi pobyć nad wodą w sprzyjających warunkach – tłumaczy członek PiS.

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

 1. odległości do jezior spod UM Zielona Góra:
  Zabór: 18km
  Nowogród B.: 26km
  Dąbie: 30km
  Wojnowo: 38km
  najdalej jest do Niesulic, ok. 44km. Widocznie dla PiS prawdziwe jeziora to tylko Sława i Głębokie, ale, panie Maćkowiak mieszkańcy ZG NIE MUSZĄ tam jeżdzić, żeby wypocząć.
  PS. Bilet do Dąbia to 7,20zł
  KAMPANIA WYBORCZA

 2. Nam by się jezioro przydało(rzeki raczej nie przywrócą), a nie modernizacja kąpieliska w Ochli. Namiastką mogłoby być powiększenie zbiornika “dzikiej Ochli” 10 -krotnie :). Wstęp wolny. Wiem, nie ma szans ale pomarzyć można…

 3. Podobno tuż pod koniec lipca br. roku były tam „małe problemy z wodą” – tj. kilka kobiet skarżyło się, że po kąpieli dostało wysypkę, ale już wszystko jest ok. Ja kąpałem się tam 19 sierpnia 2018 r. Po ok. godzinie od wyjścia z wody na moim ciele pojawiły się liczne, swędzące krosty przypominające ugryzienia komara. Najwięcej było ich w okolicach pachwin. Dzwoniłem do sanepidu, ale oczywiście nikt nie odbierał. Znalazłem tylko w internecie jakiś wywiad z panią z sanepidu z okolic 30 lipca, że wszystko jest ok. i woda jest stale obserwowana przez administratora obiektu… Domyślam się, że obserwuje ją za pomocą lornetki…no bo jak inaczej. To po prostu jakaś kpina!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here