Wózek odpowiedni dla dziecka i… Ciebie. Dowiedz się, jak dopasować pojazd do stylu życia

1
83
fot. materiały prasowe

Podczas zakupu wózka wielu rodziców kieruje się przede wszystkim wygodą malucha oraz designem wybranego modelu. Pojazd musi być przede wszystkim funkcjonalny oraz dobrze wyglądać. Czy jednak spełnienie tych dwóch kryteriów gwarantuje, że wszyscy będziecie zadowoleni z wózka? Często idealny na pierwszy rzut oka model okazuje się nietrafionym wyborem, a Ty po paru tygodniach masz ochotę schować go w najgłębszy kąt mieszkania. Sekretem dobrze dobranego wózka jest jego dopasowanie do Twojego stylu życia.

Prezentujemy pytania, na które warto sobie odpowiedzieć przed kupnem wózka

Pięknie wyglądający pojazd to nie wszystko: ma on bowiem dobrze służyć Tobie i dziecku. W pierwszej kolejności skup się więc na tym, czy dany model pasuje do Twojej codzienności, a następnie zwróć uwagę na design. Ilu rodziców, tyle różnych sposobów na życie, dlatego wózek, który sprawdza się u przyjaciółki, niekoniecznie musi być dobry dla Ciebie. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, weź głęboki wdech i odpowiedz sobie na kilka pytań:

  • Jaką formę spacerów preferujesz? Szybki wypad do parku, gdzie dominują asfaltowe alejki, wymaga posiadania innego modelu wózka, niż codzienne, długie spacery po polnych lub leśnych dróżkach.
  • Po jakich chodnikach będziesz się poruszać? Jeżeli mieszkasz w mieście, a w Twojej okolicy można spotkać jedynie równe ścieżki, doskonałym wyborem okaże się Cybex Balios na mniejszych, odpornych na przebicie kołach. Natomiast na nierównościach lepiej sprawdzi się terenowy Stokke Trailz ze sklepu 3 Kiwi.
  • Samochód czy autobus? Zastanów się, czym będziesz jeździć na co dzień. Jeśli masz prawo jazdy i korzystasz głównie z własnego auta, zorientuj się, czy zmieścisz wybrany wózek do bagażnika. Na codzienne podróże komunikacją miejską przyda się stabilny pojazd o nieco szerszym rozstawie kół, ale dosyć lekki – zwłaszcza, gdy nie każdy tramwaj lub autobus jest niskopodłogowy.
  • Miasto czy wieś? W pierwszym przypadku postaw na zgrabny, zwrotny wózek, w drugim na cięższy, solidny model, jaki poradzi sobie z kamieniami i wybojami.
  • Co lubisz robić w wolnym czasie? Inny wózek docenią rodzice wyjeżdżający często za miasto, jeszcze inny mamy robiące codzienne zakupy wraz z dzieckiem, a model dla kochających aktywny tryb życia zupełnie będzie różnił się od pozostałych.

Dobierz akcesoria, jakie ułatwią Tobie i dziecku korzystanie z wybranego modelu

Producenci wózków dziecięcych chętnie dorzucają do swoich zestawów przydatne gadżety. Są to przykładowo: uchwyt na kubek, tacka do spacerówki dla dziecka, dodatkowa torba na zakupy czy przydatny organizer do zawieszenia na rączce. Wszystkie znajdziesz chociażby w sklepie 3 Kiwi. Możesz swobodnie skompletować dodatki do Waszego wózka, tak, by dalsze i bliższe spacery były komfortowe dla całej Waszej rodziny.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Ja znalazłam odpowiedni dla siebie i maluszka. Kupiłam frii z caretero i sprawdza się świetnie . Lubię spędzać aktywnie czas a ten wózek to mi ułatwia. Bez problemu porusza się po chodnikach czy piaszczystych ścieżkach. Jest przestronny dzięki czemu Alanek ma dużo swobody 🙂

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here