Worki do śmieci – jak wybrać? Jakie będą najlepsze ?

0
141
fot. materiały prasowe

Mogłoby się wydawać, że wybranie worków do śmieci to banalna sprawa. Niemniej jednak występują one na rynku w wielu różnych rodzajach, dlatego też zawsze warto dokładnie przeanalizować, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Wartym podkreślenia jest fakt, że worki do śmieci można rozróżniać nie tylko pod względem ich pojemności. Wybrane modele różnią się pomiędzy sobą również kolorem, materiałami, czy sposobem przenoszenia.

Jaki worek na śmieci wybrać?

Najlepsza odpowiedź w tym wypadku to taka, która mówi, że to taki worek, który zagwarantuje nam sprawne zmagazynowanie większej ilości odpadów, będzie wytrzymały, łatwy do przenoszenia i nie rozerwie się podczas transportu do śmietnika. Wszystkie te kwestie są bezpośrednio związane z niżej opisanymi parametrami :

Pojemność

Biorąc pod uwagę względy praktyczne, jest to jedna z ważniejszych kwestii, na które musimy zwrócić uwagę. Oczywistym faktem jest, że im większy będzie worek, tym więcej będzie mógł zmieścić odpadów. Niemniej jednak wybór pojemności nie jest wcale taki prosty. Musimy chociażby uwzględnić liczbę osób, które mieszkają w naszym gospodarstwie domowym. Duże worki do śmieci będą zdecydowanie chybionym zakupem wyłącznie dla jednej osoby, gdyż zanim je napełnimy minie wiele dni. W tym czasie wiele śmieci może ulec procesowi gnicia, co na pewno będzie odczuwalne. Worek powinien być dostosowany również do wielkości posiadanego kosza – jeżeli będzie za mały zsunie się z jego obręczy, przez co wrzucanie śmieci będzie znacznie utrudnione. Kiedy natomiast wybierzemy zbyt duży worek, po niedługim czasie trzeba go będzie wyjąć z kosza i postawić obok.

Rodzaje

W tym miejscu mowa jest przede wszystkim o konstrukcji otworów worków, które mogą być zawiązywane i zamykane na wiele różnych sposobów. Dlatego też można wymienić :

  • Klasyczny worek na śmieci – nie ma w nim żadnych dodatkowych udogodnień, które mogłyby znacznie ułatwić jego otwarcie, jak i przenoszenie. Jest to najzwyklejszy worek, który wykonuje się zwykle z folii. Końce tego produktu muszą zostać dokładnie zawiązane, ażeby podczas transportu do śmietnika nie wypadały z niego śmieci. Dzięki temu klasyczny worek do śmieci jest najtańszą z pośród omawianych opcji,
  • Worek na śmieci z uszami – wyposażono go w tak zwane uszy, dlatego też może się kojarzyć nieco z siatką na zakupy. Nie mają one jednakże otworów, dlatego też można je tylko i wyłącznie zawiązać, zabezpieczając w ten sposób znajdujące się w worku śmieci,
  • worek na śmieci wraz z taśmą ściągającą – określa się go również mianem worka do śmieci z zaciągiem. Otwór worka wykonuje się z dwóch warstw materiału, pomiędzy którymi umieszczona zostaje specjalna taśma. Dzięki jej zaciągnięciu użytkownik zmniejsza wielkość otworu, co pozwala zawiązać worek. W ten sposób możemy być pewni, że żaden śmieć nie wydostanie się na zewnątrz. Ten rodzaj worka jest jednym z najwygodniejszych i przy tym najbardziej higienicznych produktów. Przeważnie jest on jednak dużo droższy aniżeli modele standardowe.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here