Wojewoda apeluje do nauczycieli: na czas klasyfikacji i matur zawieście protest

8
347
fot. LUW

Ponad 7,5 tysiąca lubuskich uczniów powinno przystąpić w tym roku do egzaminu maturalnego. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z Lubuskim Kuratorem Oświaty Ewą Rawą zaapelował do nauczycieli by, na ten czas, zawiesili protest.

– Bardzo proszę wszystkich lubuskich nauczycieli, ludzi mądrych i oddanych młodzieży, by na czas klasyfikacji uczniów i odbywania się matur, zawiesili protest. Proszę by byli razem z młodymi ludźmi, których przygotowywali do egzaminu i by umożliwili im podejście do niego – mówił podczas konferencji prasowej wojewoda.

Wojewoda Władysław Dajczak podkreślił, że nikt nie zabiera nauczycielom prawa do strajku, czy upominania się o wyższe wynagrodzenie – co podkreśla sama Minister Edukacji. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, w przeciwieństwie do poprzedniej władzy, podjął temat nauczycielskich zarobków i realizuje program podwyżek. Równocześnie cały czas przeprowadzane są rozmowy z nauczycielami – zaznaczył wojewoda.

– Na 163 lubuskie szkoły, w których mają odbyć się matury, w 28 przeprowadzono klasyfikacyjne rady pedagogiczne. Dyrektorzy szkół będą zwoływali rady do ostatniego dnia, czyli 26 kwietnia. Wierzę w to, że egzaminy w naszym województwie zostaną przeprowadzone. Przyłączam się do apelu wojewody i proszę wszystkich lubuskich nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych o wzięcie pod uwagę dobra uczniów – zaapelowała Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa.

Źródło: LUW

 

PODZIEL SIĘ

8 KOMENTARZE

 1. Nie słuchajcie pisowskich działaczy . Jeżeli teraz przerwiecie strajk to już przegraliście i cała para pójdzie w gwizdek

 2. Branie zakładników (nasze dzieci) to skandal i skończy się on pozwami do sądów o niewypenienie obowiązku edukacyjnego jaki ciazy na szkołach – to jest złamanie konstytucji. Owszem można strajkować ale tak, by maturzyści nie cierpieli na tym .
  Inaczej jest to strajk polityczny, destrukcyjny prowadzący do anarchii

 3. Jak to leciało? “To nie jest protest polityczny”
  Ten strajk też nie jest polityczny🤣🤣🤣
  Aha:):)

 4. To że wojewoda i kurator oświaty wygadują głupoty o przerwaniu strajku to ich prawo.
  Wg. rządy nauczyciele powinni strajkować w wakacje.
  Strajk jest zawsze wymierzony w pracodawcę, a że w szkole produktem są uczniowie!!! Braki w produkcji /edukacji/ nadrobi się w lipcu lub sierpniu.
  Jak górnicy strajkowali to też był strajk polityczny.

 5. Lech W. sugeruje aby zacisnąć pasa i czekać do października.
  Przyjdzie nowa włada to Wam “da” podwyżki. Będziecie mieć 8100zł (więcej nawet niż górnik w KGHM)!

 6. Nauczyciele dowiedzieli się że samorządy mimo szumnych obietnic, nie wypłacą im pieniędzy za strajk. Publiczne obiecali sianko, a wyszło jak zawsze.
  Strajk skończony, wstyd wrócić do pracy, reputacja stracona.
  Korzyści – status “gwiazd” na YouTube. “Brawo” wy.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here