Woj. lubuskie odnotowuje spadek dochodów o ok. 50 procent

0
669
fot. ZielonaNews.pl

Województwo odnotowuje spadek dochodów o około 50 procent.- Do wojewódzkiej kasy z tytułu podatku CIT w kwietniu 2019 r. wpłynęło 18,9 mln zł. W tym roku to tylko 9,7 mln zł. Podobnie jeżeli chodzi o podatek PIT. W 2019 roku było to 4,1 mln zł, a w tym roku jedynie 2,4 mln zł. Zmniejszeniu o 4,8 mln zł uległa także subwencja rządowa – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.
Może będzie lepiej…

Marszałek Elżbieta Anna Polak podkreśla jednak, że w związku z przesunięciem terminów dotyczących rozliczeń z podatki PIT i CIT, kwoty te będą większe w następnych miesiącach. Jak informuje urząd w strukturze budżetu udziały w CIT stanowią 17 proc., w PIT 6,7 proc. Wydatki i zakupy inwestycyjne finansowane ze środków budżetu są obecnie zaangażowane na poziomie 63,6 proc. Natomiast wydatki i zakupy inwestycyjne finansowane z udziałem środków UE  zaangażowane na poziomie 92,3 proc.
Samorząd podkreśla, że do tej pory nie uzyskał pomocy od rządu. Mimo, że wstępne projekty się pojawiły, to nie zostały uchwalone.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here