Własny biznes w Niemczech – porady dla początkujących

0
869
fot. materiały prasowe

Mieszkasz w Niemczech i planujesz otworzyć tam swoją firmę? Przed rozpoczęciem działalności warto zadbać o właściwe przygotowanie. Zanim zarejestrujesz własny biznes, sprawdź, o czym trzeba pamiętać, wkraczając na niemiecki rynek.

Znajdź odpowiednie produkty i usługi

W przypadku doboru świadczonych usług bazujesz głównie na swojej wiedzy i doświadczeniu. To właśnie one podpowiadają Ci, jaki powinien być profil działalności. Jeżeli natomiast chodzi o produkty, wiele zależy od popytu i dostępności dostawców. Szukając producentów, zastanów się, czy wyżej cenisz jakość czy niski koszt produkcji. Odpowiedź na to pytanie podpowie Ci, do jakich wytwórców się zgłosić. Możesz też regularnie sprawdzać asortyment rozmaitych lokalnych hurtowni, poszukując odpowiednich wyrobów. Jeżeli zamierzasz sprowadzać produkty z rodzimego kraju, dobrym sposobem na opłacanie dostawcy będzie przelew z Niemiec do Polski w firmie pośredniczącej. Wówczas można liczyć na najlepsze warunki i niezawodne standardy obsługi.

Uzyskaj zezwolenie

Przed zarejestrowaniem firmy w Niemczech upewnij się, czy dla prowadzenia konkretnej działalności nie jest konieczne uzyskanie właściwego pozwolenia albo koncesji. Takie dokumenty okażą się niezbędne, gdy zamierza się otworzyć firmę związaną z gastronomią, handlem obwoźnym, transportem, ubezpieczeniami, produkcją leków, handlem bronią, ochroną mienia i usługami dla niepełnosprawnych.

Wybierz rzetelnego operatora transferów pieniężnych

Aby kupować produkty z innych krajów, opłacać zagranicznych dostawców czy kontrahentów, musisz posługiwać się więcej niż jedną walutą i zlecać przekazy międzynarodowe. Jeśli szukasz tanich i szybkich usług, nie korzystaj z oferty banku. Takie instytucje często zawyżają koszty i stosują nieopłacalne przeliczniki walut. Pieniądze nie trafiają też do odbiorców ekspresowo, lecz następnego dnia lub w ciągu tygodnia. Aby zlecić szybki i tani przelew z Niemiec, zdecyduj się na usługi firmy pośredniczącej. Możesz skorzystać z nich na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-z-niemiec-do-polski. Oferta operatora wyróżnia się niskimi opłatami i korzystnym przelicznikiem walut.

Nie ulegaj przyzwyczajeniom związanym z rodzimym rynkiem

Prowadząc biznes w Niemczech, nie warto sugerować się sytuacją w Polsce. W nowym miejscu popyt i podaż na rozmaite usługi czy produkty może być odmienny niż w rodzimym kraju. Ponadto w Polsce i Niemczech obowiązują inne regulacje prawne względem przedsiębiorców. Należy więc dobrze zorientować się w kwestii niemieckiego rynku i dopiero po jego analizie rozpocząć działalność.

Dowiedz się więcej o zasadach importu i eksportu

Małe zamówienia można wysyłać za granicę pocztą, ale w przypadku większych zamówień należy skorzystać z usług kuriera lub spedytora. Jeśli przemieszczasz towary na terenie UE, dowiedz się, czy potrzebujesz licencji na sprzedaż. Jeżeli importujesz dobra z krajów Unii, warto znać kody towarów. Za rzeczy wyprodukowane w UE nie musisz płacić cła przewozowego. Dobrym sposobem na opłacanie dostawców z rodzimego kraju jest przelew z Niemiec do Polski w firmie pośredniczącej. To rozwiązanie pozwala na spore oszczędności, które wydają się jeszcze bardziej imponujące przy większej liczbie transakcji.

Prowadząc własny biznes w Niemczech, musisz dysponować wiedzą na temat tamtego rynku, jak również orientować się w regulacjach dotyczących importu i eksportu. Pamiętaj też o tym, że niektóre typy działalności wymagają uzyskania odpowiednich zezwoleń. Ponadto zlecając przekazy zagraniczne, takie jak tani przelew z Niemiec do Polski, korzystaj z usług pozabankowych operatorów płatności. Wówczas oszczędzisz na międzynarodowych transferach. Wdrażając powyższe porady w życie, szybciej zawojujesz niemiecki rynek i odniesiesz upragniony sukces.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here