Wkrótce zostaną wycięte suche drzewa w Parku Braniborskim

0
188
wycinka w parku braniborskim
fot. ZielonaNews.pl

W maju 2021 r. radni podjęli decyzję o wycince ponad 800 drzew w parku Branbiorskim. Radny Dariusz Legutowski dopytuje co z wycinką. Ma również pomysł co zrobić z drewnem z wycinki.
Wycinka w Parku Braniborskim

Radni zdecydowali o wycince 817 drzew. Wówczas tłumaczono, że wycinka jest konieczna, bo drzewa zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców. Wycinka obejmuje usunięcie drzew i krzewów obumarłych, zamierających lub zagrażających bezpieczeństwu powszechnemu. (czytaj więcej: Drzewa do wycinki w parku Braniborskim).

Radny ma pomysł co zrobić z drewnem
Radny Dariusz Legutowski już kilkukrotnie interpelował w sprawie wycinki suchych drzew w Parku Braniborskim. Ostatnio po raz kolejny przypomniał o sprawie i zasugerował, co można by było zrobić z drewnem.  – Stwarza to możliwość odsprzedania pozyskanego w ten sposób drewna potrzebującym. Jednak wycinkę tę należy przyspieszyć. Termin listopadowy br. to za późno – zauważa w jednej z interpelacji. Przypomnijmy, że wiosną tego roku magistrat informował, że Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ma podpisaną umowę na wycinkę drzew z terminem realizacji do 30 listopada 2022 roku (czytaj więcej: Drzewa do wycinki w Parku Braniborskim).

Kiedy ruszy wycinka?
W odpowiedzi na ostatnią interpelację radnego urząd poinformował, że wycinka ma ruszyć we wrześniu lub październiku. – Zostanie ona rozpoczęta po zakończeniu okresu lęgowego ptaków, czyli najwcześniej w połowie września lub na początku października – informował na początku września magistrat.

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here