Wkrótce zakończy się budowa parkingu przy kampusie A

1
377
Foto: Kazimierz Adamczewski

Do 15 grudnia 2020 r. ma się zakończyć budowa parkingu na Kampusie A przy ul. Szafrana. – Cieszę się, że mogę poinformować, że dobiega końca jedna z najbardziej oczekiwanych przez pracowników, studentów i gości Uniwersytetu Zielonogórskiego inwestycja – poinformowała dzisiaj Ewa Sapeńko, rzeczniczka Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Po opadach deszczu powiały się kałuże błota

Piaszczysty parking nastręczał wielu kłopotów parkującym tu zarówno pracownikom naukowym, jak i studentom. – Szczególnie po opadach deszczu, kiedy to piaszczysta nawierzchnia zamieniała się w kałuże błota. Po remoncie znajdzie się tam miejsce dla 103 samochodów, a dodatkowo, w ramach tej samej inwestycji, powstanie 27 miejsc parkingowych wzdłuż ulicy przyległej do nowopowstającego parkingu – wyjaśnia E. Sapeńko.

Specjalna technologia

Przy realizacji inwestycji została wykorzystana technologia pozwalająca na przenikanie wody do gruntu, dzięki czemu woda podczas opadów deszczu nie będzie się tutaj zbierać. Koszt inwestycji to 1 040 000.  – W przetargu, który został ogłoszony wiosną tego roku, wzięły udział 2 firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyła, i tym samym została wykonawcą,  firma Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG Sp. z o.o. z okolic Kożuchowa – informuje Sapeńko.

Źródło: materiały prasowe Uniwersytetu Zielonogórskiego

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Jesteśmy bardzo bogaci 10.097zł za jedno miejsce postojowe. Przypomina, że cena nie zawiera gruntu. Za tyle to prywatny inwestor wybudował by garaże.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here