Wkrótce będzie gotowa nowa ścianka wspinaczkowa

0
864
fot. KWZG.pl

Znajdująca się w sali sportowej MOSIR ścianka została zbudowana ponad 15 lat temu. Przyszedł czas na jej modernizację i rozbudowę. A wszystko to w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016.

Na początku przyszłego roku nowa ścianka wspinaczkowa

Ścianka wspinaczkowa zlokalizowana jest na hali sportowej MOSIR przy ul. Urszuli w Zielonej Górze i mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy miasta. Jest ona jednak za mała. A wciąż rosnąca grupa osób zainterpelowanych taką aktywnością, rośnie. Stąd pomysł na rozbudowę. Z propozycją wyszedł Klub Wysokogórski, a aż 1165 mieszkańców miasta poparło tę inwestycję w Budżecie Obywatelskim 2016. Nowa ścianka ma mieć ok. 120 m2 powierzchni. Ma być rozbudowana tak, żeby mogły znaleźć się na niej drogi z dolną asekuracją dla młodzieży i dorosłych. Rozbudowane mają być też drogi wspinaczkowe z górną asekuracją, zbudowana będzie część bulderowa (Bouldering – wspinaczka po zazwyczaj wolnostojących, kilkumetrowych blokach skalnych bez użycia asekuracji liny – przyp. red.). Dodatkowo w ramach projektu mają być zakupione liny, uprzęże, chwyty i struktury pozwalające na komfortowe doskonalenie techniki wspinaczkowej dla dzieci i dorosłych.

Koszt tej inwestycji oszacowano na 140 tys. zł. W tej chwili trwają prace projektowe. Do końca stycznia 2018 roku ścianka wspinaczkowa ma być gotowa.

Każdy może przyjść

Korzystać ze ścianki wspinaczkowej może każdy za niewielką opłatą. Jednorazowe wejście to 7 zł. Można też wykupić miesięczny karnet, który kosztuje 30 zł. Sala jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 21.30. Szczegóły znajdziecie na stronie MOSiR.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here