Wjechał w witrynę salonu kosmetycznego. Grozi mu wysoka kara

0
257
fot. Lubuska Policja

Nawet dwa lata pozbawienia wolności grozi 25- latkowi, który będąc pod wpływem alkoholu wjechał w witrynę salonu kosmetycznego. – Dodatkowo narażał cudze życie na niebezpieczeństwo, przewożąc pasażera. Obaj mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia, lecz po krótkiej chwili byli już w rękach Policji. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał – informuje Justyna Sęczkowska z KPP w Nowej Soli.
Wjechał w witrynę salonu kosmetycznego

W sobotę, 30 lipca dyżurny nowosolskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Nowej Soli na ulicy Waryńskiego. – Na miejsce natychmiast pojechał najbliżej znajdujący się patrol. Okazało się, że pojazd wjechał w witrynę salonu kosmetycznego, a kierujący uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci rozpytali świadków i okolicznych mieszkańców, którzy pomogli dotrzeć do kierującego. Okazało się, że uciekł, ponieważ był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo narażał życie swojego kolegi, którego przewoził wiedząc, że jest nietrzeźwy. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy – informuje J. Sęczkowska.

Grozi mu wysoka kara
25-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. – Grozi mu wysoka kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety pomimo wielu apeli Policji o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów zdarzają się kierowcy, którzy prowadzą pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Efektem końcowym nieprzemyślanego zachowania kierowcy będą poważne konsekwencje karne i finansowe – informuje J. Sęczkowska.

Źródło: młodszy aspirant Justyna Sęczkowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here