Wjechał samochodem w leżącego na rondzie rowerzystę (WIDEO Z MONITORINGU)

3
4432
fot. KMP Zielona Góra

Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały zdarzenie drogowe, do którego doszło we wtorek (18 października) wieczorem na rondzie Jana Pawła II w Zielonej Górze. – Samochód osobowy wjechał w leżącego na jezdni rowerzystę, który chwilę wcześniej się przewrócił. Nagranie publikujemy ku przestrodze i jako przypomnienie o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje policja.
Rowerzysta się przewrócił. Kierowca osobówki nie zdążył wyhamować

32-letni mężczyzna poruszający się rowerem elektrycznym, który poruszał się poza ścieżką rowerową, wjechał na skrzyżowanie i w pewnym momencie na mokrej, śliskiej nawierzchni przewrócił się. – Jadący za nim kierujący toyotą nie zdążył w porę zareagować i wjechał w leżącego na jezdni mężczyznę. Pojazd zanim się zatrzymał, siłą rozpędu pchał leżącego jeszcze kilka metrów po jezdni. Mimo, że zdarzenie wyglądało dość poważnie, rowerzysta nie odniósł poważniejszych obrażeń – wyjaśnia policja. I dodaje: Wnioski, jakie kierujący powinni wyciągnąć z tego zdarzenia są jednoznaczne: należy dostosować prędkość pojazdu do panujących warunków atmosferycznych, na skrzyżowaniach zachować szczególną ostrożność, natomiast gdy jest wyznaczona ścieżka rowerowa, rowerzyści powinni się poruszać wyłącznie po niej.

Policja apeluje o ostrożność
Policja opublikowała nagranie ku przestrodze i aby przypomnieć, że przed nami okres jesienno-zimowy, a więc trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. – Pamiętajmy o odpowiedniej koncentracji, aby nie popełniać na drodze błędów, bo to właśnie one prowadzą do zdarzeń drogowych. Zachowajmy ostrożność, koncentrację i dostosujmy zarówno nasze zachowanie jak i prędkość do aktualnych warunków na drogach – apeluje policja.

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Niefajne i niebezpieczne jest to rondo w warunkach MOKRYCH !!! Wiele razy miałem problemy (uślizg) na słabych oponach w dni deszczowe czy zimą. Zmniejszona prędkość + dobre opony to klucz na bezpieczeństwo na tym rondzie, już dawno zarządca drogi powinien zedrzeć warstwę ścieralną i położyć nawierzchnię o większym tarciu – są takie. Kierowca się w tym przypadku się nie popisał ale rowerzysta to już narusza przepisy nie poruszając się ścieżką.

  2. Na tym rondzie przy mokrej nawierzchni co chwilę są takie sytuacje – szczególnie przy wjeżdżaniu na nie pod górkę od strony Zacisza. Lodowisko, a nie asfalt.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here