Wjazd na deptak będzie ograniczony. Rusza system elektronicznych, chowanych słupków

0
639
fot. ZielonaNews.pl

Od czwartku, 15 września, uruchomione zostaną elektroniczne słupki, które będą blokowały wjazd na deptak tym, którzy nie będą mieli odpowiedniego pozwolenia. 
Od czwartku elektroniczną zaporę blokującą wjazd na deptak pokonają wyłącznie mieszkańcy, którzy mają pozwolenie i służby ratownicze. Dla kurierów i pojazdów zaopatrzenia wyznaczono godziny, aby mogli dowieźć towar i przesyłki – informuje na Facebooku urząd miasta Zielona Góra.

Prace nad słupkami trwały dłużej niż przewidywano

Przypomnijmy, że umowa na chowane słupki na deptaku została podpisana w czerwcu ubiegłego roku. Prace nad realizacją zadania trwały długo, bo pojawiły się problemy z elektroniką. Wstępnie system miał ruszyć wiosną tego roku. – Przez kilka miesięcy usprawniono jednak funkcjonalność systemu sterowania. Umożliwi on kontrolowanie wjeżdżających pojazdów i fizycznie uniemożliwi wjazd pojazdów nieuprawnionych – informuje urząd miasta na swoim fanpage.

Ponad 20 lokalizacji słupków
Słupki pojawił się w 23 lokalizacjach.  – W 12 miejscach pojawią się blokady ze słupkami chowanymi elektromechanicznie (blokada systemowa), a w 11 blokady ze słupkami stałymi lub wykręcanymi i elementami małej architektury, np. donicami. Oczywiście te słupki pozwolą na wjazd osobom upoważnionym – informował po podpisaniu umowy prezydent miasta Janusz Kubicki. System ma być całodobowo kontrolowany przez Centrum Monitoringu. Umożliwi to odpowiednią reakcję o każdej porze dnia i nocy. Wykonawcą zadania była firma Indemar ze Szczecina. Prace kosztowały ponad 3 mln zł.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here