Winobraniowy wtorek. Usłyszymy Luxtorpedę (PROGRAM)

0
147
Korowód Winobraniowy 2018 zdjęcia
fot. ZielonaNews.pl

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)
godz. 20.00 Koncert zespołu Luxtorpeda

X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską
Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 1000 – 1700 – odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Pod Wieżą” w Trzebulach – WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
Dzień czwarty
godz. 14.30 – 15.00 Lubuski Zespół Pieśni i Tańca – pokaz tłoczenia winogron
godz. 15.00 – 16.00 Król Gitary Cygańskiej
godz. 17.00 – 18.00 Wędrowne Gitary
godz. 19.00 – 20.00 Kapela Ciupaga
godz. 21.00 – 22.00 The Hypnotunez energia prosto z Ukrainy
po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka – DJ Paweł BAMSE Jakubowski

BACHUSOWE HISTORIE… (Park przy ul. Generała Józefa Sowińskiego)
godz. 20.00 – 23.00 Historia Winobrania na wodnym ekranie – instalacja multimedialna
PODRÓŻ Z TEATREM 4 KĄTY (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
godz. 16.00 – 18.00 „Grecja” gry i zabawy dla dzieci
WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
godz. 18.00 – 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Plastusiowe ludziki”
godz. 18.30 – 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Krzysztofa Chamery (Spoko Family)
WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 19.00 Tadeusz Kuta „Geriatrix Show” reż. Zespołowa
REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.pl)
godz. 10.00 – 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE
godz. 15.00 57. Mityng Winobrania 2019 Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37 (organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny, www.zlkl.zgora.pl)
godz. 19.00 IX Winobraniowy Turniej Speedrowerowy 2019
Tor speedrowerowy, ul. Wyszyńskiego 101 przy Szkole Podstawowej nr 2 (organizator: Zielonogórski Klub Speedrowerowy, www.speedrower.zgora.pl)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 – 19.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; degustacje wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)
godz. 10.00 – 17.00 Winobraniowy Kiermasz Książek
Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida, www.wimbp.zgora.pl)

LUNAPARK (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów) od godz. 10.00
JARMARK WINOBRANIOWY (Deptak) od godz. 10.00
Winobraniowy Kiermasz Książek Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida, www.wimbp.zgora.pl)
WYSTAWY
Wystawy czasowe: „A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu” wystawa linorytów Arety
Fedak; „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii – Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice” wystawa zdjęć;
Ekspozycja stała: „Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)
Wystawa czasowa: „Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu Dni Zielonej Góry – Winobranie 2019”
Galeria Pro Arte, (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)
Wystawa czasowa: „100-lecie powołania Polskiej Policji”
Ekspozycja stała: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”;
„Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”;
„Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”
Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15 (www.mzl.zgora.pl)
Wystawa czasowa: „Narodowe czytanie”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9 (www.pbw.zgora.pl)
Wystawy czasowe: „Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 12); „Pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego
Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. Teatr”; „Trudne początki niepodległości – 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa ph. Polski splot”;
„Lubuskie winiarstwo”
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (www.wimbp.zgora.pl)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 10.00 – 21.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),
„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona
Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k.
Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno
Odrzańskie), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą”
(Trzebule), „Saganum” (Żagań), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi”
(Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), Żelazny (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here