Winobraniowy czwartek. Zobaczcie, co w programie! 

0
326
fot. ZielonaNews.pl

Winobranie 2019. Czwartek. Zobaczcie, co w programie!



SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)
godz. 20.00 Koncert zespołu Cadillac – 30 lecie zespołu

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
Dzień szósty
godz. 15.00 – 16.00
Koncert Chóru Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Moderato oraz Śpiewnik UTW
godz. 16.15 – 17.45 Koncert grup: Bolero ze Starego Kisielina, Łężyczanki z Łężycy, Raculanki z Raculi
godz. 18.45 – 19.45
So Cool Band godz. 20.45 – 22.00 Partita „Pytasz mnie co Ci dam”
po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka – DJ Paweł BAMSE Jakubowski



BACHUSOWE HISTORIE… (Park przy ul. Generała Józefa Sowińskiego)
godz. 20.00 – 23.00 Historia Winobrania na wodnym ekranie – instalacja multimedialna
PODRÓŻ Z TEATREM 4 KĄTY (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
godz. 16.00 – 18.00 „Francja” gry i zabawy dla dzieci
WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
godz. 17.00 – 18.00 Warsztaty New Style Hustle
godz. 18.00 – 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Mały Artysta”
godz. 18.30 – 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Kido
ARCHIWALNE WINOBRANIA W KADRZE…. (Archiwum Państwowe, al. Wojska Polskiego 67A, www.archiwum.zgora.pl)
godz. 19.00 „Zielona Góra i Winobranie w obiektywie Lubuskiej Kroniki Filmowej z lat 1959-1972” projekcje kronik filmowych z zasobów Archiwum Państwowego w Zielonej Górze
WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 19.00 Nikołaj Kolada „Gąska” reż. Dariusz Traszkieiwcz



REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.pl)
godz. 10.00 – 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)
IMPREZY SPORTOWE
godz. 10.00 Międzynarodowe Zawody Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym – kwalifikacje olimpijskie Polish Open 2019 Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)
godz. 15.00 Czwarty Ogólnopolski Turniej Winobraniowy Open w Bowlingu Sportowym o Puchar Bachusa
Bowling Club Zielona Góra, ul. Zacisze 16 (organizator: Bowling Club, www.bachus.kreglezg.pl)
godz. 16.00 Winobraniowy Turniej Skoku o Tyczce 2019
Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37 (organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny, www.zlkl.zgora.pl)



IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 – 19.00
„Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; degustacje wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)
godz. 10.00 – 17.00 Winobraniowy Kiermasz Książek Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida, www.wimbp.zgora.pl)
godz. 15.00 – 19.00 Degustacja lokalnego wina XVIII wiecznej piwnicy winiarskiej
Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”)
godz. 17.00 Premiera książki „Winiarskie i bachiczne tradycje Zielonej Góry”
Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15 (organizator: Muzeum Ziemi Lubuskiej, www.mzl.zgora.pl)
godz. 17.00 – 21.00 „Potańcówka w Parku Pałacowym”
Park pałacowy w Starym Kisielinie, ul. Pionierów Lubuskich 53 (organizator: Zielonogórski Ośrodek Kultury – Filia w Starym Kisielinie, www.satrykisielin.com.pl)
godz. 18.00 „Czwartek Lubuski” spotkanie autorskie z dr Wojciechem Konduszą
Klub Pro Libris WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida, www.wimbp.zgora.pl)
WYSTAWY
Wystawy czasowe: „A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu”
wystawa linorytów Arety Fedak; „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii – Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice”
wystawa zdjęć;
Ekspozycja stała: „Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (www.centrumprzyrodnicze.pl)
24
Wystawa czasowa: „Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu Dni Zielonej Góry – Winobranie 2019”
Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3 (www.zpap.zgora.pl)
Wystawy czasowe: „Lotnictwo Polskie 1939 roku”; „Lubuscy bohaterowie w 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej”
Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Kobiety-żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, Plenerowa ekspozycja
ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”.
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)
Wystawy czasowe: „Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 12); „Pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Otwartego
Konkursu na Rysunek Satyryczny p.h. Teatr”; „Trudne początki niepodległości – 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa ph. Polski splot”; „Lubuskie winiarstwo”
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (www.wimbp.zgora.pl)

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here