Winobranie w tym roku mniej huczne, ale nie zabraknie wina i winiarzy

0
2492
fot. ZielonaNews.pl

Losy Winobrania ważyły się długo. Początkowo nikt nie przypuszczał, że uda się je zorganizować. Dzisiaj prezydent oficjalnie poinformował, że jednak tak się stanie. Ale będzie nieco inaczej niż w latach wcześniejszych.
Winobranie w mniej hucznej odsłonie

Winobranie to flagowa impreza Zielonej Góry. W tym roku ma być inna niż zwykle. – Inne niż zwykle, w zmniejszonej, ale na pewno nie uboższej wersji, Winobranie 2020 odbędzie się, a jego główne hasło to zielonogórzanie dla zielonogórzannapisał na swoim fanpage prezydent miasta Janusz Kubicki.

Włodarz miasta zapewnia, że w tym roku nie zabraknie ani wina, ani winiarzy. – Miasteczko Winiarskie, jak w ubiegłych latach znajdować się będzie dookoła ratusza, ale towarzyszyć mu będzie nowy charakter. Będzie to przestrzeń bez głośnej muzyki, miejsce spotkań i rozmów, degustacji win, odpoczynku, w towarzystwie delikatnej muzyki serwowanej przez lokalnych DJ-ów – czytamy w poście prezydenra. I to własnie Miasteczko Winiarskie ma być najważniejszą częścią wydarzenia. 

Artyści związani z Zieloną Górą
A co z koncertami? W tym roku nie będzie hucznie, ale za to na scenie pojawią się lokalni artyści. – Na scenie będziemy natomiast gościć jedynie artystów związanych z Zieloną Górą – tworzących lokalnie lub pochodzących z „zielonego miasta”. Nie zabraknie znanych nazwisk, ale zaprezentujemy również nowe brzmienia. Bez wątpienia będzie to Winobranie muzycznie inne niż wszystkie – wyjaśnia prezydent miasta.

Mniej stanowisk na Jarmarku Winobraniowym
Dużo mniejszy będzie Jarmark Winobraniowy. Zgodnie z informacją zamieszczoną przez prezydenta będzie 1/3 stanowisk, na których swoje artykuły będą sprzedawać wystawcy. Nie zabraknie jednak Wesołego Miasteczka, ale będą ograniczenia w dostępie do atrakcji. Poza tym będą codzienne spotkania i warsztaty dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym, Winobraniowe Breakowisko – tańce i animacje w podwórku przy ul. Żeromskiego.

Pewne jest, że korowód się nie odbędzie. A zamiast barwnego pochody odbędzie się specjalny pokaz filmu filmu opartego na archiwalnych materiałach wideo z korowodów ubiegłych lat. Szczegóły wydarzenia poznamy w połowie sierpnia.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here