Winobranie 2017 – sprawdź, kto wspiera policjantów na Winobraniu (ZDJĘCIA)

0
265
Policjanci podczas Winobrania
Policjanci podczas Winobrania/ fot KMP w Zielonej Górze

Winobranie to intensywny dla zielonogórzan czas. Liczne koncerty, zabawy i zawody przyciągają na zielonogórski deptak tłumy. Nad bezpieczeństwem gości dbają policjanci z Zielonej Góry – i nie tylko.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwają policjanci

W okresie Winobrania nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwają policjanci Komendy Miejskiej i komisariatów Policji w Zielonej Górze. W tym roku naszych policjantów wspiera także 40 słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach. W ubiegłym roku zielonogórscy policjanci korzystali z pomocy słuchaczy ze Słupska.

Dla młodych stróżów prawa patrolujących ulice w towarzystwie swoich starszych kolegów, jest to możliwość odbycia praktyk zawodowych i zdobycia bezcennego doświadczenia.

– Ze względu na spodziewaną dużą liczbę gości odwiedzających Zieloną Górę takie dodatkowe siły będą na pewno bardzo pomocne. Takie wspólne patrole są dobrą okazją dla młodych adeptów, którzy dopiero rozpoczynają policyjną przygodę, do poznania prawdziwej służby, doskonalenia swoich umiejętności pod okiem starszych, bardziej doświadczonych kolegów – informuje nas podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Jak co roku policjantów wspierają również ratownicy ze Sztabu Ratownictwa Zielona Góra i funkcjonariusze Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej. Nad bezpieczeństwem gości Winobrania dbać będą także Samodzielne Pododdziały Prewencji Policji i Wydziału Konwojowego oraz kilku jednostek Policji z całego województwa lubuskiego.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here