Winobranie 2020. Sprawdźcie, co w programie na piątek!

1
264
fot. ZielonaNews.pl

Przed nami weekend i kolejny dzień Winobrania. Warto wybrać się na Promendowy koncert kameralny na plac przed filharmonią. O godz. 20.00 na scenie winobraniowej zagra L.U.C.

P I Ą T E K 1 1 w r z e ś n i a
PROMENADOWY KONCERT KAMERALNY (Plac przed Filharmonią)
godz. 19.00 „Od baroku do współczesności” koncert w wykonaniu Thalloris Quartet: Kamila Susłowicz (skrzypce), Beata Gołemberska (skrzypce),
Ewa Schuhmacher (altówka), Anna Kulak (wiolonczela)
SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)
Dzień siódmy
godz. 15.00 Studio Tańca Break Hill
godz. 16.00 Studio Tańca Spoko godz. 17.30
Rademenez godz. 18.30
Taxita godz. 20.00 L. U. C.
PANDEMICZNY MONTE VERDE FESTIVAL. IV FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH (Plac Teatralny)
ok. godz. 21.30
„Statek Szaleńców” w wykonaniu Interdyscyplinarnej Grupy Teatralnej Asocjacja 2006

WINOBRANIOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM W DZIELNICY NOWE MIASTO
godz. 11.00 – 13.00 Park pałacu w Starym Kisielinie (ul. Pionierów Lubuskich 53)
godz. 13.30 – 15.30 Plac biesiadny w Nowym Kisielinie (ul. Syrkiewicza)
godz. 16.00 – 17.00 Park w Przylepie (ul. Kolejowa)
MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
od godz. 10.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),
„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule),
„Saganum” (Żagań), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia
od godz. 10.00 „(Nie) Winny Ogródek”
godz. 16.00 – 20.00
„WinoGranie” DJ’s Set Chinese Cookies
XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)
bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8, deptak w
godzinach 10.00-17.00; w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10.30 – 17.00
.
Rozkład:
Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Pod Wieżą” w Trzebulach – WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Julia” w Starym Kisielinie – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.00
Winnica „Miłosz” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd o godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Łukasz” w Wityniu k. Świebodzina – WinoBus nr 1: odjazd godz. 16.30, powrót ok. godz. 19.00
Winnica „Żelazny” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 16.30, powrót ok. godz. 19.00
WinoBusy w rygorze sanitarnym

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE
godz. 16.00 – 21.00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz”
Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)
godz. 17.00 „Böhmischer, pinot noir, spaetburgunder” degustacja komentowana, czerwone burgundy z regionu zielonogórskiego, Polski
i Niemiec, prelegent Tomasz Prange-Barczyński redaktor naczelny „Fermentu”
obowiązują bilety w cenie 60 zł do nabycia poprzez stronę winnicamilosz.pl
Piwnica Winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Fundacja Tłocznia)
godz. 21.00 „Gala Lubuskiego Wina” degustacja win z winnic regionu, prowadzący: Tomasz Prange-Barczyński redaktor naczelny „Fermentu” i Maciej
Nowicki „Winicjatywa”
obowiązują bilety w cenie 90 zł do nabycia w abilet.pl
Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12 A (organizator: Fundacja Tłocznia)
SPOTKAJMY SIĘ! Winobraniowe spotkania z winiarską tradycją…
od godz. 16.00 Spacer po winnicy, zwiedzanie parku miniatur historycznych obiektów winiarskich, degustacja win (obowiązują bilety w cenie 30 zł i zapisy)
Winnica Julia w Starym Kisielinie, ul. Pionierów Lubuskich 15 (organizator: Winnica „Julia”, www.winnicajulia.pl)
STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 12.00 – 18.00 Produkty od regionalnych twórców, warsztaty, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny, warzywa z
ogródków, oleje ręcznie tłoczone, rękodzieło… i wile innych smaków i przysmaków.
Plac Powstańców Wielkopolskich (organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)
LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 1000 (Deptak)
WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
godz. 17.00 – 21.30 Strefa animacji dla dzieci – zabawy plastyczne (godz. 1700 – 1900), Show z elementami Breaking’u (Break Dance),
Beat Box i Freestyle (godz. 1900 – 2130)
4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
godz. 16.00 – 18.00 „Heja, heja, heja, ho! – pieśni i obyczaje Indian”
IMPREZY SPORTOWE
Korespondencyjne biegi zielonogórskie: IX Novita Półmaraton, III Sinersio Ćwierćmaraton
Stowarzyszenie Biegam-Pomagam (www.polmaratonzielonogorski.pl)
godz. 18.00
Mecz koszykówki Energa Basket Liga: Stelmet Enea BC Zielona Góra vs. GTK Gliwice
Hala CRS, ul. Sulechowska 41 (organizator: Grono Sportowa SA)
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
od godz. 10.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; degustacje wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze oraz stoiska degustacyjno-komercyjne dziczyzny ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)
Winne Wzgórze – Park Winny ul. Wrocławska (organizator: Ekoenergetyka – Polska))
WYSTAWY
Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna, Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”
Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)
Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”
Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”,
„Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)
Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”,
„Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego” „Winnica Gostchorze. Z cyklu Winnice wczoraj i dziś”
Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)
Wystawy czasowe: „Dolne Łużyce w moim obiektywie” wystawa fotografii Anny Polak (Filia nr 4 i 9, ul. Podgórna 50), „Moje ukochane kotki” wystawa malarstwa Mirosławy
Sokołowskiej (Filia nr 11, ul. Ptasia 32)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (www.wimbp.zgora.pl)

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here