Winobranie 2019. Program na sobotę

0
802
Winobranie 2019. Program na sobotę 7 września 2019
fot ZielonaNews.pl

Winobranie 2019. Program na sobotę. W sobotę startuje Winobranie sprawdźcie, co się będzie działo! 

KOŚCIÓŁ PATRONALNY P.W. ŚW. URBANA I (ul. Braniborska 17)
godz. 19.00 Uroczysta Msza Święta w intencji władz i mieszkańców Miasta. Po mszy przeniesienie relikwii w orszaku wiernych do Konkatedry
p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej (ul. Mickiewicza 14)

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)
godz. 11.00 – 15.00 2. Ogólnopolski Winobraniowy Maraton Indoor Cycling
godz. 20.00 „Barwy symfoniczne” winobraniowy koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent Czesław
Grabowski

X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską
Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10.00 – 17.00 – odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Winnogóra w Górzykowie” – WinoBus nr 4: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Winnogóra” w Górzykowie – WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz – WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Senator” w Niedoradzu – WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Equus” w Zaborze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Winnogóra” w Górzykowie – WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
Dzień pierwszy
godz. 12.30 – 13.00 X Ogólnopolski Konkurs Win – ogłoszenie wyników
godz. 13.00 – 13.30 Prezentacja Mega Dance
godz. 14.00 – 14.15 Uroczyste rozpoczęcie Dni Zielonej Góry – Przekazanie przez Prezydenta kluczy do bram miasta Bachusowi
godz. 14.15 – 15.00
Kabaret Chyba
godz. 15.15 – 16.00
Prezentacja Studio Tańca Dance Art
godz. 16.45 – 17.45
Prezentacja Szkoły Muzycznej Yamaha
godz. 18.45 – 19.45
Nadmiar, Damian Michalski obecny wokalista TSA
godz. 20.45 – 22.00 Renata Przemyk „Babę zesłał Bóg”
po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka – DJ Paweł BAMSE Jakubowski
LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
godz. 17.00 – 18.00 Warsztaty Breaking (Break Dance)
godz. 18.00 – 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci z Bricks4Kidz i MatPlaneta
godz. 18.30 – 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Bboya Bartaza

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 19.00
Brian Friel „Cudotwórca” reż. Adam Ferency
REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.pl)
godz. 10.00 – 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE
godz. 9.00 Międzynarodowe Zawody Niepełnosprawnych w Bocci
Hala Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start”, www.start.zgora.pl)
godz. 9.30 14. Międzynarodowy Turniej Winobraniowy w Akrobatyce Sportowej
Hala akrobatyczna, ul. Urszuli 22 (organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)
godz. 9.30 II Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt
Sala Sportowa Zespołu Szkół Edukacyjnych nr 4 w Drzonkowie, ul. Szkolna 2 (organizator: UKS „Świt”, www.uksswit.pl)
godz. 10.00 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w dwuboju nowoczesnym – Penta Day
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)
godz. 10.00
Winobraniowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn
Hala sportowa ul. Szafrana 6 (organizator: AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, www.azs.zgora.pl)
godz. 14.00 Ogólnopolskie Zawody Masters w Pięcioboju Nowoczesnym – III Polish Modern Pentathlon – Oldboy Cup
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)
godz. 17.00
Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej
ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Polska Press Sp. z o. o. oraz Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)
4
godz. 17.00 Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Lubuski Związek Jeździecki, www.lzj.pl)
godz. 19.00
34. Nocny Bieg Bachusa
ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)
godz. 19.05
V Winobraniowy Marsz Nordic Walking
ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 – 20.00
Winobraniowy Kurs Buddyjski
Buddyjski Ośrodek Medytacyjny Diamentowej Drogi, ul. S. Moniuszki 1/2
godz. 10.00 – 19.00
„Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze
w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; degustacje
wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu
Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze
ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)
godz. 11.00 – 21.00
Otwarte Wrota Gildii – edycja I
Tawerna Przygód, al. Niepodległości 31
godz. 12.00
Narodowe czytanie VIII edycja ogólnopolskiej akcji głośnego czytania inicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zbiór
zatytułowany „Nowele polskie”
Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida, www.wimbp.zgora.pl)
godz. 12.00 – 14.00 Fantastyczna Fabryczna
w programie min.: Cosplayerzy czyli osoby tworzące niezwykłe przebrania i wcielające się w fantastyczne postacie, „Wielka gralnia w planszówki” setki tytułów do wyboru i słodkie
nagrody dla graczy, stanowiska z klockami lego, gra terenowa “Fantastyczna strona miasta”, gry podwórkowe: puszczanie wielkich baniek, malowanie twarzy i malowanie
papierowych murali
Krzywy Komin, ul. Fabryczna 13 B (organizator: Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra, Akademia TurboKids, Grupa IX Kontynent)
godz. 14.30
Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry – Winobranie 2019” – wernisaż
Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3 (organizator: Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP, www.zpap.zgora.pl)
godz. 15.00 – 19.00
Degustacja lokalnego wina XVIII wiecznej piwnicy winiarskiej
Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”)
godz. 20.00 Koncert Winobraniowy „Concerto all’italiana”
wykonanie: Cappella Viridimontana, Michał Kocot (pozytyw) pod dyrekcją Jerzego Markiewicza, w programie: muzyka włoskiego baroku
Konkatedra p.w. Św. Jadwigi Śląskiej (organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „Cantores”, www.ztscantores.pl)
WYSTAWY
Wystawy czasowe: „A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu” wystawa
linorytów Arety Fedak; „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii – Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice” wystawa zdjęć;
Ekspozycja stała: „Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (www.centrumprzyrodnicze.pl)
Wystawy czasowe: „Lotnictwo Polskie 1939 roku”; „Lubuscy bohaterowie w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej”
Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Kobiety-żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja
ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”.
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)
Wystawa czasowa: „100-lecie powołania Polskiej Policji”
Ekspozycja stała: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej
Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna
Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)
Wystawa czasowa: „Narodowe czytanie”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)
6
Wystawy czasowe: „Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 12); „Pokonkursowa wystawa
XXI Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. Teatr”; „Trudne początki niepodległości –
7. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa p.h. Polski splot”; „Lubuskie winiarstwo”
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 10.00 – 21.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),
„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona
Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k.
Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno
Odrzańskie), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą”
(Trzebule), „Saganum” (Żagań), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi”
(Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), Żelazny (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here