Winobranie 2018. Co w programie na wtorek?

0
323
Korowód winobraniowy rusza jutro
fot. Mirosław Materek

Kolejny dzień Winobrania. Na głównej scenie wystąpi zespół Gromee i zaprezentują się także koszykarze Stalmetu Enea BC Zielona Górze. Jedną z ciekawszych atrakcji może okazać się rejs po Odrze. Z pewnością niejednego porwą do tańca “The Postman”, polscy Beatlesi, którzy wystąpią o godz. 21.00 na scenie miasteczka winiarskiego. Na koniec wieczoru Dyskoteka Dorosłego Człowieka.

Winobranie 2018. Co w programie na piątek?

SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 1900 Oficjalna prezentacja drużyny koszykarskiej Stelmet Enea BC Zielona Góra

godz. 2000 Gromee

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)

godz. 1000 – 2100 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary KisielinZielona 

Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór),

U Romana” (ŁężycaZielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 1000 – 2000 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)

godz. 1300 – 1800 Rejs CigaciceKrępa-PomorskoKrępaCigacice (Port Cigacice, ul. Portowa 1)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy ratuszu)

Cofnijmy się w czasie”

godz. 1500 – 1600 Prezentacja Szkoły Muzycznej Yamaha

godz. 1700 – 1800 Mate

godz. 1900 – 2000 Disco Fever disco lat 70-tych

godz. 2100 – 2200 The Postman polscy Beatlesi

po koncercie do godz.2400 Dyskoteka Dorosłego Człowieka – DJ Paweł BAMSE Jakubowski

FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 900 – 1700 – odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni) Winnica „Krucza” w Buchałowie – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30 Winnica „Senator” w Niedoradzu – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30 Winnica „Marcus” w Sterkowie k. Bogaczowa – WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

WINOBRANIOWE SMAKI

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.

Restauracja „Es la passion” (www.eslapassion.pl) i Winnice: „Julia” (www.winnicajulia.pl)

Restauracja „Wino i Grono” (http://www.grapetownhotel.pl/Restauracja) i Winnica „Jakubów(www.winnicajakubow.pl) i „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl)

Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)

Restauracja „WiniarniaBachus” (www.winiarnia-bachus.pl) i Winnica „Miłosz(www.winnicamilosz.pl)

Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnice: „Trojan” (www.facebook.com/winnicatrojan) i „Miłosz(www.winnicamilosz.pl)

Restauracja „Il Vicolo” (www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Żelazny” (www.facebook.com/winnicazelazny)

LUNAPARK (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów) od godz. 1000

JARMARK WINOBRANIOWY (Deptak) od godz. 1000

BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)

godz. 2100 – 2400 Mapping – multimedialna instalacja Artystów z Torunia

W ŚWIECIE BAJEK

(Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty, www.facebook.com/TEATR-4-KĄTY-429325424163284/)

godz. 1600 – 1800 „Wilk pilnie poszukiwany” gry i zabawy dla dzieci

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska, www.alefrajda.wixsite.com/frajda)

godz. 1700 – 1715 Rozgrzewka dla dzieci

godz. 1700 – 1900 Pokazy i animacje dla dzieci „Bańkowobalonowy świat”

godz. 1730 – 2130 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem bboya Skoory

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 1900 Jan Jakub Należyty „Trzy razy łóżko” reż. Piotr Dąbrowski

IMPREZY SPORTOWE

godz. 1400 56 Mityng Winobrania 2018

(stadion MOSiR ul. Sulechowska 37, organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny, www.zlkl.zgora.pl)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

godz. 1000 – 1700 Winobraniowy Kiermasz Książek

(przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 1000 – 2100 Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczołowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy

o przyrodzie łowiectwie, leśne KOŁO Fortuny, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy Łowiectwo moim natchnieniem… obrazy, elementy rzeźbione w drewnie, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko…

(ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)

godz. 1000 – 1800 Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego

(Plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 1900 Robert Noga „Gawędy o czarnym sporcie” wykład towarzyszący wystawie „Żużel w sztuce”

(Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Aleja Niepodległosci 19, www.bwazg.pl)

WYSTAWY

Zielona Góra – Nowe Miasto wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19, http://www.bwazg.pl)

Wystawy czasowe: „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”

Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych.

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry – Winobranie 2018”

Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 23, www.zpap.zgora.pl)

Winny gród w malarstwie Sylwi GromackiejStaśko”

Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.pgnig.pl/zielonagora)

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here