Winobranie 2018. Co w programie na sobotę?

0
468
Winobranie 2017 korowód

Winobranie ma się ku końcowi. Dziś przez miasto przejdzie o godz. 12.00 Korowód Winobraniowy. Na głównej scenie zobaczymy Beatę i Bajm, a po koncercie odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Winobranie 2018. Co w programie na sobotę 15 września?

KOROWÓD WINOBRANIOWY „Polska – to Wielka Rzecz”

godz. 1200 (ul. Konstytucji 3 Maja)

SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 2000 Beata i Bajm

po koncercie Pokaz sztucznych ogni

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)

godz. 1000 – 2100 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary KisielinZielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (ŁężycaZielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed

Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 900 – 1700 – odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru – WinoBus nr 1: odjazd godz. 1400, powrót ok. godz. 1630

Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 2: odjazd godz. 1400, powrót ok. godz. 1630

Winnica „Julia” w Starym KisielinieZielonej Górze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 1400, powrót ok. godz. 1630

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 4: odjazd godz. 1400, powrót ok. godz. 1630

Winnica „Equus” w Zaborze – WinoBus nr 1: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 1930

Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru – WinoBus nr 2: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 1930

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Laskach k. Przełaz – WinoBus nr 3: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 1930

Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa – WinoBus nr 4: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 1930

REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 1000 – 2000 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra

(rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)

godz. 1100, 1300, 1500 i 1700 Rejs Cigacice (Port Cigacice, ul. Portowa 1)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

Karuzela dźwięków”

godz. 1315 – 1400 Pokaz klubu Fun Fit II

godz. 1415 – 1500 Pokaz Wschodnich Sztuk Walk „Budo Gala Winobranie 2018″

godz. 1515 – 1600 Trening Medialny Gali Sportów Walki MFC12

godz. 1700 – 1715 Licytacja wina winobraniowego

godz. 1715 – 1800 Koncert laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA

godz. 1900 – 2000 Łukasz Łyczkowski & 5 Rano rock

godz. 2100 – 2200 Big Day pop/rock

po koncercie do godz.100 Dyskoteka Dorosłego Człowieka – DJ Paweł BAMSE Jakubowski

WINOBRANIOWE SMAKI

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic wraz z nimi podawane.

Restauracja „Es la passion” (www.eslapassion.pl) i Winnica „Julia” (www.winnicajulia.pl)

Restauracja „Wino i Grono” (http://www.grapetownhotel.pl/Restauracja) i Winnice: „Jakubów(www.winnicajakubow.pl) i „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl)

Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)

Restauracja „WiniarniaBachus” (www.winiarnia-bachus.pl) i Winnica „Miłosz(www.winnicamilosz.pl)

Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnice: „Trojan” (www.facebook.com/winnicatrojan) i „Miłosz(www.winnicamilosz.pl)

Restauracja „Il Vicolo” (www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Żelazny” (www.facebook.com/winnicazelazny)

LUNAPARK od godz. 1000 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 1000 (deptak)

BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)

godz. 2100 – 2400 Mapping – multimedialna instalacja Artystów z Torunia

WARSZTATY SLACKLINE (deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)

godz. 1700 – 1900 „Uczymy się chodzić po taśmie” warsztaty slackline dla dzieci

NOCNY POKAZ SLACKLINE (deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)

godz. 2100 – 2200 Dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie

WINOBRANIOWY MONTMARTRE (deptak, wokół ratusza)

godz. 1200 Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy

Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka KujawaBartosik, Izabela Sak, Anna ZawadzkaDziuda i inni…

II FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH „MONTE VERDE FESTIVAL” (organizator: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 1600 Monte Verde Dzieciom: „Kamieniarz”, „Strachy”, „Smoczydła rodzinne”, Teatr dla Dzieci Małeke

(podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 2000 Edward Gramont „Laski” reż. Edward Gramont, Teatr Terminus A Quo z Nowej Soli

(parking Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 1900 Norm Foster „Historie łóżkowe” reż. Mirosław Połatyński

IMPREZY SPORTOWE

godz. 800 WWRT – Wielki Winobraniowy Rajd Turystyczny

(start plac przed Sceną Winobraniową Plac Powstańców Wielkopolskich, organizator: Fundacja HIFI w Zielonej Górze, www.fundacjahifi.pl )

godz. 1000 Mecz piłki nożnej ligi młodzik Parafialny MKS Zryw Zielona Góra v. APMM Falubaz II Zielona Góra

(boisko MOSiR ul. Amelii, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 1000 Ogólnopolski Winobraniowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn

(hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: AZS Uniwersytet Zielonogórski, www.azs.zgora.pl)

godz. 1000 II Winobraniowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra

(Pole Golfowe w Przytoku, organizator: Stowarzyszenie Przytok Golf Resort, www.przytokgolfresort.pl)

godz. 1200 XVII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra

(boisko i hala Gimnazjum nr 2 ul. Św. Cyryla i Metodego 9, hala VII Liceum Ogólnokształcącego ul. Stanisława Wyspiańskiego 12, organizator: Uczniowski Klub Sportowy Spartakus”, www.spartakuszg.pl)

godz. 1200 Rajd Rowerowy Gladiator MTB

(Park Poetów, teren Anabo Dealer Renault i Dacia, organizator: Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać, www.facebook.com/zgzacznijbiegac)

godz. 1400 Bieg Gladiatora dla Dzieci

(Park Poetów, teren Anabo Dealer Renault i Dacia, organizator: Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać, www.facebook.com/zgzacznijbiegac)

godz. 1500 III Charytatywny Bieg Gladiatora

(Park Poetów, teren Anabo Dealer Renault i Dacia, organizator: Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać, www.facebook.com/zgzacznijbiegac)

godz. 1500 Mecz piłki nożnej IV ligi KS Falubaz Zielona Góra v. Czarni Witnica

(boisko dołek, MOSiR ul. Sulechowska, organizator: KS Falubaz Zielona Góra)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

godz. 1000 – 1500 Winobraniowy Kiermasz Książek

(przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 1000 – 2100 Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczołowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy

o przyrodzie łowiectwie, leśne KOŁO Fortuny, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy Łowiectwo moim natchnieniem… obrazy, elementy rzeźbione w drewnie, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko…

(ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)

godz. 1000 – 1800 Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego

(Plac Powstańców Wielkopolskich)

WYSTAWY

Zielona Góra – Nowe Miasto wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek satyryczny”

Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19, http://www.bwazg.pl)

Wystawy czasowe: „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól” cykl

Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga” 

Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych.

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry – Winobranie 2018”

Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 23, www.zpap.zgora.pl)

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here