Winobranie 2018. Co w programie na piątek?

0
347
fot. Mirosław Materek

Rozpoczynamy kolejny winobraniowy weekend. Dziś na głównej scenie wystąpi zespół Bracia. Z dziećmi warto wybrać się do ogrodu botanicznego, gdzie będą gry i zabawy dla dzieci, alba na winobraniowe Breakowisko znajdujące się w podwórzu przy Galerii u Jadźki (Żeromskiego 21). A od 21.00 do 22.00 na placu Słowiańskim odbędzie się Mapping – multimedialna instalacja Artystów z Torunia

Winobranie 2018. Co w programie na piątek 14 września?

 

SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 2000 Bracia

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)

godz. 1000 – 2100 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary KisielinZielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (ŁężycaZielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 900 – 1700 – odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Laskach k. Przełaz – WinoBus nr 1: odjazd godz. 1100, powrót ok. godz. 1330

Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa – WinoBus nr 2: odjazd godz. 1100, powrót ok. godz. 1330

Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 1: odjazd godz. 1400, powrót ok. godz. 1630

Winnica „Miłosz” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 1400, powrót ok. godz. 1630

Winnica „Krucza” w Buchałowie – WinoBus nr 1: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 1930

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 1930

REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 1000 – 2000 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)

godz. 1700 – 1800 Rejs Cigacice (Port Cigacice, ul. Portowa 1)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

Pozytywne wibracje”

godz. 1545 – 1615 Zespół Śpiewaczy Bolero

godz. 1715 – 1800 Agata rhythm&blues

godz. 1900 – 2000 Odkrywcy Nieodkrytych Lądów reggae/ska

godz. 2100 – 2200 Positive Thusdays in Dub reggae/dub instrumentalnie

po koncercie do godz.2400 Dyskoteka Dorosłego Człowieka – DJ Paweł BAMSE Jakubowski

WINOBRANIOWE SMAKI

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic wraz z nimi podawane.

Restauracja „Es la passion” (www.eslapassion.pl) i Winnica „Julia” (www.winnicajulia.pl)

Restauracja „Wino i Grono” (http://www.grapetownhotel.pl/Restauracja) i Winnice: „Jakubów(www.winnicajakubow.pl) i „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl)

Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)

Restauracja „WiniarniaBachus” (www.winiarnia-bachus.pl) i Winnica „Miłosz(www.winnicamilosz.pl)

Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnice: „Trojan” (www.facebook.com/winnicatrojan) i „Miłosz(www.winnicamilosz.pl)

Restauracja „Il Vicolo” (www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Żelazny” (www.facebook.com/winnicazelazny)

LUNAPARK od godz. 1000 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 1000 (deptak)

BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)

2100 – 2400 Mapping – multimedialna instalacja Artystów z Torunia

W ŚWIECIE BAJEK

(Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty, www.facebook.com/TEATR-4-KĄTY429325424163284/) godz. 1600 – 1800 „Lis i kot” gry i zabawy dla dzieci

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska, www.alefrajda.wixsite.com/frajda)

godz. 1700 – 1715 Rozgrzewka dla dzieci

godz. 1700 – 1900 Pokazy i animacje dla dzieci „Gry i gierki”

godz. 1730 2100 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Tobiasza Cichońskiego – Magika z Karpacza

WINOBRANIOWY MONTMARTRE (deptak, wokół ratusza)

godz. 1200 Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy

Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka KujawaBartosik, Izabela Sak, Anna ZawadzkaDziuda i inni…

II FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH „MONTE VERDE FESTIVAL” (organizator: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 2000 Lech Raczak, Piotr Tetlak „Rabin Maharal i Golem, czyli Prawda i Śmierć” reż. Lech Raczak, Teatr Asocjacja 2006 – Polski Nurt Teatru

Plastycznego Poznań

(parking Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)

godz. 2200 „Misterium Buffo” wg Dario Fo, reż. Lech Raczak, Teatr Orbis Tertius – Trzeci Teatr z Poznania

(podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 2300 Spotkanie z Lechem Raczakiem, współtwórcą legendarnego Teatru Ósmego Dnia

(podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 1900 Daniel Glattauer „Cudowna terapia” reż. Marek Szarsza

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

godz. 1000 – 1700 Winobraniowy Kiermasz Książek

(przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 1000 – 2100 Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczołowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy

o przyrodzie łowiectwie, leśne KOŁO Fortuny, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy Łowiectwo moim natchnieniem… obrazy, elementy rzeźbione w drewnie, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko…

(ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)

godz. 1000 – 1800 Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego

(Plac Powstańców Wielkopolskich)

WYSTAWY

Zielona Góra – Nowe Miasto wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek satyryczny”

Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19, http://www.bwazg.pl)

Wystawy czasowe: „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól” cykl

Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga” Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych.

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry – Winobranie 2018”

Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 23, www.zpap.zgora.pl)

Winny gród w malarstwie Sylwi GromackiejStaśko”

Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.pgnig.pl/zielonagora)

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here