Winobranie 2018 rozpoczęte. Co w programie na niedzielę?
Winobranie 2018. Program na niedzielę
KONKATEDRA P.W. ŚWIĘTEJ JADWIGI ŚLĄSKIEJ (ul. Mickiewicza 14)
godz.1200 Uroczysta Msza Święta w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych, celebrowana przez Jego Ekscelencję ks. biskupa diecezji zielonogórsko–gorzowskiej Tadeusza Lityńskiego oraz przemarsz uczestników uroczystości do sceny przy ratuszu.
SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 1100 Winobraniowe Mistrzostwa Polski Strong Man
godz. 2000 Ace of Base
MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 1000 – 2100 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),
„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin–Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca–Zielona Góra), „Vae Soli”
(Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia
FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ
(bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi
przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 900 – 1700 – odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
Winnica „Julia” w Starym Kisielinie–Zielonej Górze – WinoBus nr 1: odjazd godz. 1100, powrót ok. godz. 1330
Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 2: odjazd godz. 1100, powrót ok. godz. 1330
Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 1100, powrót ok. godz. 1330
Winnica „Saint Vincent” w Borowie Wielkim – WinoBus nr 4: odjazd godz. 1100, powrót ok. godz. 1330
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru – WinoBus nr 1: odjazd godz. 1400, powrót ok. godz. 1630
Winnica „Miłosz” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 1400, powrót ok. godz. 1630
Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 1400, powrót ok. godz. 1630
Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 4: odjazd godz. 1400, powrót ok. godz. 1630
Winnica „Krucza” w Buchałowie – WinoBus nr 1: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 1930
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa – WinoBus nr 2: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 1930
Winnica „Equus” w Zaborze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 1930
Winnica „U Michała” w Zielonej Górze – WinoBus nr 4: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 1930
REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 1000 – 2000 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra
(rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)
SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy ratuszu)
„Muzyczny kalejdoskop”
godz. 1330 Ekspozycja relikwii św. Urbana I obok sceny przy ratuszu
godz. 1340 Blok artystyczny poświęcony patronowi Miasta w oprawie Zespołu Pieśni i Tańca „Maki”
godz. 1350 Złożenie życzeń przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego i Prezydenta Miasta
Janusza Kubickiego mieszkańcom i gościom winobraniowym
godz. 1400 – 1500 Arete poezja śpiewana
godz. 1530 – 1630 Prezentacja Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze
godz. 1700 – 1745 Artur Strączek pop
godz. 1845 – 1945 Wath the Funk pop/funk/jazz/retro
godz. 2045 – 2200 Drymba Da Dzyga ethno rock
po koncercie do godz.2400 Dyskoteka Dorosłego Człowieka – DJ Paweł BAMSE Jakubowski
WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
Restauracja „Es la passion” (www.eslapassion.pl) i Winnica „Julia” (www.winnicajulia.pl)
Restauracja „Wino i Grono” (http://www.grapetownhotel.pl/Restauracja) i Winnice: „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl) i „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl)
Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Winiarnia–Bachus” (www.winiarnia-bachus.pl) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnice: „Trojan” (www.facebook.com/winnicatrojan) i „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl)
Restauracja „Il Vicolo” (www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Żelazny” (www.facebook.com/winnicazelazny)
LUNAPARK od godz. 1000 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 1000 (deptak)
BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
godz. 2100 – 2400 Mapping – multimedialna instalacja Artystów z Torunia
ŚWIETLNY PARK RZEŹB
(Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny)
godz. 900 – 2200 – pokaz specjalny od godz. 2000 – 2200
WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska, www.alefrajda.wixsite.com/frajda)
godz. 1700 – 1715 Rozgrzewka dla dzieci
godz. 1700 – 1900 Pokazy i animacje dla dzieci „Zabawy sensoryczne”
godz. 1730 – 2130 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Szkoły Tańca Spoko Family
WINOBRANIOWY MONTMARTRE (deptak, wokół ratusza)
godz. 1200 „Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy
Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa–Bartosik, Izabela Sak, Anna Zawadzka–Dziuda i inni…
WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 1700 i 2000 John Tobias „Czy Ty to Ty?” reż. Robert Talarczyk
IMPREZY SPORTOWE
godz. 930 II Bieg 4 Żywiołów
(tor przeszkód, ul. Racula–Chmielna, organizator: Stowarzyszenie „Racula”)
godz. 930 Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt
(hala sportowa Zespołu Edukacyjnego nr 4, ul. Drzonków–Szkolna 2, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt”)
godz. 1000 Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Akrobatyce Sportowej
(hala akrobatyczna, ul. Urszuli, organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)
godz. 1000 Winobraniowy Turniej Brydża o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra
(Palmiarnia Zielonogórska ul. Wrocławska 12a, organizator: Okręgowy Związek Brydża Sportowego w Zielonej Górze)
godz. 1200 Otwarte Mistrzostwa Lubuskiego w Powożeniu Zaprzęgami
(Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, organizator: Lubuski Związek Jeździecki)
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 1000 – 2100 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego
w programie min.: edukacja przyrodniczo–łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem… obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”,
degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko…
(ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)
godz. 1000 – 1800 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego
(Plac Powstańców Wielkopolskich)
WYSTAWY
„Zielona Góra – Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”
Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19, http://www.bwazg.pl)
Wystawy czasowe: „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól” – cykl
„Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga” Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)
Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry – Winobranie 2018”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2–3, www.zpap.zgora.pl)