Winobranie 2017 – Monte Verde Festival Teatrów Plenerowych (ZDJĘCIA, WIDEO)

0
252
Monte Verde Teatr
Teatr Akt

Verde Festival to wydarzenie na którym swoją twórczość przedstawiają niezależne grupy teatrów ulicznych i lokalnych. Widowiska plenerowe to świeże spojrzenie na przestrzeń twórczą. Festiwal zaczaruje widza rozmachem inscenizacyjnym i plastycznymi walorami: wykorzystaniem żywiołu ognia, szczudeł, rozbudowanych obiektów scenograficznych oraz poetyckimi obrazami posługującymi się metaforą – zapewniają na stronie wydarzenia organizatorzy.

Winobranie 2017 Cztery odsłony Monte Verde

Pierwszy spektakl z cyklu Monte Verde Festival miał miejsce w niedzielę 3 września. Teatr Biuro Podróży „Carmen Funebre” zauroczył widzów nocnego pokazu. Czwartkowa odsłona Festivalu to aż trzy pokazy różnorodnych zespołów. Jako pierwsi na scenie parkingu palmiarni zaprezentował swoją twórczość Teatr Rozrywki Trójkąt. Ich ulubioną formą wypowiedzi są komiczne inscenizacje. Ich spektakle przeważnie mają charakter jarmarczno-średniowieczny. Dzisiejsza historia o smokach i rycerzach  „Dawno, dawno temu…” przypadła do gustu zarówno dorosłym jak i dzieciom.
Następnie na scenie pojawiła się zielonogórska Pracownia Teatru Tańca, działająca pod kierunkiem artystycznym Marka Zadłużnego. Ta znana zarówno w Polsce, jak i zagranicą grupa pracuje w oparciu o techniki improwizacji ruchowej i tańca współczesnego. Przed winobraniową publicznością zaprezentowała się w spektaklu o przyjemnie nazwie “Zabawa”. Była to jednak niezwykle poruszająca i wzruszająca historia o wojnie, zaprezentowana za pomocą barwnych środków.

O 22.00 na scenie pojawił się  Teatr AKT w spektaklu „Poza czasem”, który zachwycał oczy potężną scenografią i artystycznymi akrobacjami. Czas spektaklu “Poza czasem” minął w bardzo przyjemnej atmosferze.

Program Monte Verde Festival na ostatnie dni Winobrania:

08.09 (piątek)
Interdyscyplinarna Grupa Teatralna ASOCJACJA2006, „Poszukiwacze św. Pawła”, godz. 18:00
Teatr Snów „Pokój”, godz. 22:00
Interdyscyplinarna Grupa Teatralna ASOCJACJA2006, IMPERIUM DOBRAWA – In bivio – Chrzest 1050 Rocznica Chrztu Polski, godz. 23:00

09.09 (sobota)
Teatr Snów, „Wyspa”, godz. 22:00
Terminus A Quo, „Czarownice”, godz. 23:00

Organizatorzy: Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, Zielonogórski Ośrodek Kultury

 

 

 

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here